Březen podle čínské medicíny

BŘEZEN – žlučník

A je to tady. Paní zima konečně předala vládu jaru a příroda se pomaloučku začíná probouzet k novému životu. I naše tělo by mělo přestat odpočívat a začít se, stejně jako příroda, probouzet. Zřejmě je málo takových jedinců, kteří se netěší na nastávající období, kdy začíná pučet nový život.

Veškeré síly matky přírody tak strmě stoupají vzhůru, nastává období růstu. Sluníčko začíná mít životadárnou sílu a doslova před očima vytahuje nový život ze země v podobě prvních jarních květů. Poklidná zimní energie, která se nám v posledním období zadřela pod kůži, se začíná doslova transformovat na rychlou a tvůrčí, jež má touhu se dostat na povrch. Jaro je považováno za nejdynamičtější období roku. Proto je velmi důležité dočerpat tolik potřebnou energii na nadcházející rok, pokud jste to během zimního období nestihli, obzvláště v případě, že trpíte častou únavou a bolestmi hlavy.

V březnu je podle tradiční čínské medicíny nejvíce ohrožen žlučník s elementem jara – dřevo.

Oslabený žlučník – jak se projevuje?

Na fyzické úrovni se jakékoliv poruchy žlučníku, či jeho oslabení, může projevovat bolestmi kloubů – kyčlí, ramen, loktů (tenisový loket), klidně i kolen a to hlavně z vnější strany. Bolest můžeme pociťovat i pod hrudní kostí, spousta jedinců trpí nespavostí (hlavně mezi 23.00 – 01.00), ojedinělé nejsou ani nevolnosti po jídle, nadýmání, bolesti hlavy, přecházející až do stavu migrény. A samozřejmě mezi nejznámější symptomy oslabeného žlučníku (to už je ale opravdu žlučník hodně narušený), patří žlučové kameny, zánět žlučníku a v neposlední řadě – žlučníkové nádory.

Co se psychické úrovně týká - krátké a hodně prudké záchvaty vzteku, zlosti, hysterie, prostě jakési vysílání agresivní energie a hněvu, jež mohou být i potlačované. Když to převedeme – žlučníkové kameny jsou v reálu vlastně jen zhmotnělá, zkamenělá agrese a zloba. Do žlučníkové koliky může přejít i strach stát si za svými potřebami a názory. Vyhýbání se veškerým konfliktům a držením veškerých problémů v sobě. Na oslabenou funkci žlučníku také poukazuje nerozhodnost a bojácnost.

Změňte to - vnímejme prostě s láskou překážky jako výzvy a život berte jako hru.

Rovnováha – jak se do ní dostat?

Ze všeho nejdůležitější pro získání rovnováhy je odlehčení trávení. Je doslova nezbytné velmi výrazně omezit tučná a smažená jídla, nejlépe je vynechat úplně. Živočišné produkty (včetně mléka), by měly být v období března a dubna pokud možno vyřazeny zcela. Za více nežli nevhodné jsou považovány jakékoliv chemické preparáty. Vyřaďte je zcela ze svého života! Pozor na oči - vzhledem k tomu, že jsou nejohroženějším smyslovým orgánem, je potřeba je chránit před studeným větrem i silným jarním sluníčkem.

Pokud máte nějaké problémy se žlučníkem a chcete se uzdravit, či jen posílit žlučník, potom byste měli vědět, že ze všeho nejdůležitější je věnovat se svému duševnímu stavu. Na prvním místě musí být za všech okolností na prvním místě spokojenost. Naučte se „trávit“ názory a postoje druhých (hlavně takové, které plné zloby a nesouzní s našimi názory) s láskyplným klidem. Je potřeba si uvědomit, že takovéto názory nejsou naše a proto se nás netýkají. Je zapotřebí naučit se vnímat své emoce jako pozorovatelé, v případě, že nám nevyhovují, je potřeba je jako by přetavit na emoce příjemné a ty nevyhovující nechat odeznít.

Posílení žlučníku díky potravinám. Jaké to jsou?

Březen je považovaný z pohledu stravy za nejideálnější a nejvhodnější období pro očistu našeho organismu a trávení. Vynikající je každé ráno vypít nalačno teplou vodu s citronem. Teplejší jídla v kombinaci se syrovou zeleninou jsou vhodná zařadit do našeho jídelníčku ještě počátkem března. Postupem ubíhajících jarních dnů je potřeba začít přidávat i potraviny s osvěžujícím účinkem. Ty jsou velmi nápomocné nejen žlučníku, ale i játrům a naší krvetvorbě.

Jelikož začíná na jaře růst spousta různých druhů zeleniny, zařaďme do očistného jídelníčku vše, co nám přijde pod ruku – ředkvičky, ředkev, pampelišky, čekanku, kopřivu, polníček, červenou řepu, saláty, kyselé zelí, vynikající je pickles, což je nakládaná kvašená zelenina. Přidejme i obiloviny – bulgur, kuskus, pšenice, špalda, rýže anebo žito. Nejvhodnější je cokoliv, co můžeme naklíčit. A samozřejmě nesmíme zapomenout ani na luštěniny – bílé a červené fazole. Pokud jste milovníci hub, potom do jídelníčku zařaďte hlívu ústřičnou. Obecně prostě platí pravidlo, že vše, co je přirozeně kyselé a zelené, to konzumujeme ve větší míře. Za vynikající jsou považovány i tzv. superfood (super potraviny), jako chlorella, spirulina nebo zelený ječmen.

Při docílení očisty nesmíme zapomenout ani na různé bylinkové čaje, hlavně takové, které obsahují hořčiny a jsou močopudné – čaj lapacho, čaj kopřivový, ostropestřec mariánský, anebo citronová voda. A ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, u všech platí, že je potřeba pít dostatečně (i obyčejnou vodu), abychom náš organismus pořádně propláchli. Další možností je zakoupení již namíchaných čajů, potom si dejte pozor, aby obsahovaly bylinky jako je máta peprná nať, smetanka list, čekanka nať, ostružník list, měsíček květ, kurkuma kořen, řepík nať, jablečník nať či oman kořen.

Náš tip při potížích se žlučníkem -  konzumujte po ránu přes noc namočené mandle a to pokud možno dlouhodobě.