Co nevíte o bramborách...

Obyčejné brambory jak je známe. Co o nich ale nevíme?

Brambory - v našich končinách vysoce oblíbená plodina, která nesmí chybět v žádné kuchyni. Lze z nich vyrábět mnoho chutných pokrmů a každá hospodyňka ji velmi dobře zná. Brambory však nepředstavují pouze doplněk stravy, ony obsahují i mnoho léčivých látek. Shrňme si tedy veškeré klady obyčejných brambor – jsou nejen vysoce výživné (mají podstatně vynikající složení, co se minerálů týká), ale jsou také léčivé. Je samozřejmostí (stejně jako každá jiná zelenina), že po uvaření spousty vitamínů ztrácí. Proto jsou veškeré plodiny nejúčinnější za syrova. To samé platí i pro brambory. I z nich se za syrova dají získat mnohé zdravotní účinky. Kdo by ale chtěl konzumovat syrové brambory? Nikdo nemusí, je totiž spousta možností, jak ze syrových brambor získat to nejlepší, aniž bychom museli chroupat brambory za syrova.

Jaké brambory jsou nejideálnější?

Každý již zcela jistě někdy v životě zaslechl, že syrové brambory jsou jedovaté. Opak je pravdou. Syrové brambory jsou naprosto v pořádku. Je tu ale ovšem několik faktorů, které není radno podceňovat a je potřeba se jich vyvarovat. V první řadě nesmí být zelené. Takovéto brambory obsahují dost velké procento alkaloidu solaninu a ten jak známo, je silně neurotoxický. Jinými slovy je našemu zdraví neprospěšný, ba přímo nebezpečný. Proto by se měly veškeré zelené části vykrajovat, stejně jako kličky a očka. Každý konzument by se měl také vyvarovat přehnojených brambor, které jsou tím pádem plné dusíku. Jak takové brambory poznáme? Jednoduše. Po rozkrojení vidíme uvnitř dutinu. Ta vzniká díky přehnojení roztržením hlízy z důvodu rychlého růstu.

Léčivé brambory – co se z nich dá pro léčbu využít?

V případě, že chcete vyzkoušet léčivou sílu brambor, potom je oloupané a umyté jemně  nastrouhejte. Takto vzniklá bramborová (syrová) kaše je vynikající nejenom k obkladům, ale klidně i ke konzumaci. Brambory je také možné vylisovat v jakémkoliv odšťavňovači a tím získat zdravou bramborovou šťávu, která je určená na mnoho potíží. Podle některých receptů je možné brambory rozkrájet na maličké kousky, které se namočí do vody a nechají se jednoduše přes noc vylouhovat.

Šťáva z brambor – jak a na co ji využít

Pokud trpíte jakýmikoliv žaludečními a střevními potížemi, potom se zaměřte právě na šťávu z brambor. Ta totiž velmi účinně bojuje proti žaludečním vředům. Dokonce je v její moci vyhojit i zánět střev. Dávkování je velmi jednoduché. Bramborovou šťávu postačí popíjet 3x denně po jednom deci. A protože brambory obsahují velké množství draslíku, dochází při pravidelném popíjení šťávy i k mírnému poklesu krevního tlaku. Proto by si měli v tomto případě dát velký pozor „majitelé“ příliš nízkého krevního tlaku. Dále by se měli vyvarovat popíjení bramborové šťávy i ti, kterým byl prokázán nadbytek draslíku. Týká se to především například lidí, jež mají nemocné ledviny. Ale pozor, ani takto nemocní lidé se nemusí léčivé síle brambor a její šťávě vyhýbat. Pro ně je určen jiný způsob používání a tím je kloktání. Díky tomu, že brambory v sobě ukrývají mimo jiné i protizánětlivé složky, působí i při kloktání přímo famózně v ústní dutině. Bezpečně tak likviduje afty či nepříjemnou parodontózu.

Pokud se řadíte mezi jedince, kteří by rádi podpořili svoji imunitu, potom si velmi jednoduchým způsobem připravte nápoj, skládající se z bramborové šťávy, šťávy z červené řepy, malého dílku rakytníkové šťávy a dochuťte šťávou citronovou.

Obklady z nastrouhaných brambor

Ekzémy, akné anebo vysoce hydratující pleťová maska – na to vše je určený obklad z nastrouhaných brambor. Doba působení se pohybuje přibližně kolem dvaceti pěti minut. Za přímo vynikající se považuje brambora při popáleninách. Pokud chcete tedy využít léčivou sílu brambor, potom je nutné tento léčebný proces praktikovat minimálně třikrát do týdne.

Podle některých studií a doporučení, by se měly brambory jíst i za syrova – nastrouhané. Při zánětech střev se doporučuje jejich konzumace po ránu a na lačno. Není žádnou výjimkou, že po takovéto léčbě došlo v mnoha případech k uklidnění vleklých a obtížných zánětů. Například pacienti s Crohnovou chorobou by měli nyní zbystřit. Pro jejich nemoc je buď nastrouhaný syrový brambor, či jeho šťáva přímo ideální a měli by proto jeho léčivé účinky co nejdříve vyzkoušet.

Vařené brambory a jejich využití

Nejenom syrové, ale i vařené brambory najdou v domácí lékárně své využití. V nemálo případech se doporučuje použít uvařené a

najemno rozmačkané brambory. V dalších případech se brambory neloupou, ale pro změnu se vaří ve slupce. Tenhle způsob se praktikuje například při onemocnění nepříjemným a bolestivým ječným zrnem. Zabalte vařenou bramboru ve slupce do kapesníku a přiložte na ječné zrno. Dbejte přitom na její teplotu – měla by být co nejvyšší – prostě co snesete. Takto přiloženou bramboru nechte působit nejméně patnáct minut.

Různé hojivé masky – i v tomto bodě splňují obklady z vařených brambor veškeré požadavky.

Návod na jejich výrobu: Dvě brambory uvařené ve slupce, lžíce kukuřičné mouky, dvě lžíce mléka a jedna malá lžička citronové šťávy. Vše jemně rozmačkat a promíchat.

Vznikne hmota, která je přímo vynikající klidně i na zjemnění popraskané kůže. Stačí vsunout ošetřené nohy, či ruce do igelitových sáčků a nechat působit asi dvacet minut. Po této proceduře je potřeba poškozené místo důkladně omýt vodou a ošetřit hydratačním krémem.