Co nevíte o cibuli...

Cibule a její vliv na naše zdraví

Kdo by neslyšel o staré čínské medicíně, která nás vždy zaujme něčím dalším, nepoznaným. A právě tato medicína věří, že naše nohy a hlavně chodidla jsou jednou z nejdůležitějších částí lidského těla, které mají tu moc a dokáží ovlivnit naše zdraví. Je to z důvodu nervového zakončení, nazývaného meridiány, které jsou propojeny se všemi vnitřními orgány.

A právě čínská medicína za tisíce let našla léčivé propojení mezi meridiány a cibulí.

Jak známo, má cibule a i česnek silné antibakteriální a hlavně pročišťovací účinky. V propojení významné úlohy chodidel se samotnými vlastnostmi cibule, tak vzniká přímo ideální recept na levnou, jednoduchou a hlavně vysoce funkční detoxikaci. Zde je potřeba vzít v potaz veškeré tyto vlastnosti, protože ne každý věří na meridiány a hlavně čínskou medicínu. Nesporným faktem je to, že všechny orgány v našem těle jsou propojené nervovým systémem a právě na těchto faktech staví již zmiňovaná čínská medicína. 

Účinky cibule na lidské zdraví

Jak již bylo mnohokráte prokázáno, cibule čistí pokožku, zabíjí virusy a hlavně bakterie. Jen si vzpomeňte na naše babičky, které znaly tyto silné vlastnosti cibule. Při kašli a nachlazení zcela neomylně sáhly po cibuli, ze které v propojení s medem vařily čaj, který sice nebyl moc dobrý, ale zato jeho síla byla přímo zdrcující. Cibule totiž obsahuje v hojné míře kyselinu fosforovou, která v krevním oběhu dokáže dělat přímo zázraky. V momentě, kdy se tato kyselina dostane přes kůži, či vnitřním požitím (třeba právě v podobě čaje) do krve, v ten samý okamžik ji začne čistit. A jelikož protéká celým naším tělem a veškerými orgány, dochází k celkové očistě. Na této své očišťovací cestě dochází k usmrcení bakterií a jiných patogenů. Účinky očisty na sobě člověk pozoruje velmi rychle. Cibule je prostě vysoce spolehlivý antioxidant.

Co jsou to vlastně meridiány

Jedná se o energetické dráhy, v nichž proudí v našem těle životní energie. Je jich obrovské množství, ale při práci s energiemi je používáno 12 -ti hlavních drah, které jsou párové a dvěma dráhami řídícími, které jsou nepárové. Celkem tady jde o 26 energetických drah, které tvoří energetický systém člověka.

Vzájemné vztahy mezi drahami jsou totožné, jako vztahy mezi orgány, podle čínského pentagramu. Nám se jedná o jangové dráhy z hlavy po zádech a vnějších stranách nohou ke konečkům prstů na noze. Tyto se jmenují dráhy žlučníku, žaludku a dráha močového měchýře (výjimku tvoří dráha žaludku, která svou částí prochází po přední straně hrudníku, která je z hlediska dělení těla jin). Od konečků prstů stoupá energie opět k hrudníku po vnitřní straně nohou přes břicho a hrudník, po drahách ledvin, jater a sleziny -slinivky, kde se energie opět přelévá do jinových drah rukou, čímž se celý energetický okruh uzavírá.

Každá dráha má svou vlastní charakteristiku, i přesný průběh, každá má vliv jak na potíže v jejím průběhu, má i vztah k orgánu jehož název nese a pod.

Jak to celé funguje

Přibližně sedm tisíc neuronových zakončení (meridiánů), které míří přímo do vnitřních orgánů, se nachází právě v chodidlech. Jedná se o opravdu velmi důležitá zakončení. Tato jsou bohužel velmi často ignorována. Je to dáno především celodenním nošením obuvi. Tak se stává, že nervové zakončení není stimulované tím správným způsobem. To je kromě mnoha dalších jeden z důvodů, proč je dobré v rámci možností chodit bosky, nejideálněji v písku anebo po nerovném terénu, po trávě atd…

Pokud se vám takováto metoda příčí a přesto by jste rádi pročistili svoje tělo, potom se nechte inspirovat právě cibulí. Je to další vynikající způsob, jak docílit stimulaci nervového zakončení. Pro tento způsob nemusíte prakticky dělat nic složitého. V tomto procesu není potřeba držet žádné diety anebo praktikovat návštěvy saun. Způsob pročištění za pomoci cibule je velmi jednoduchý a hlavně pohodlný. Jednoduše nakrájejte cibuli na hrubé plátky, položte je na chodidla a na to si navlékněte ponožky. Je pochopitelné, že tímto způsobem nebude nikdo chodit. Ne, jen si takto vyzdobte nohy pěkně v klidu a pohodě domova a jděte s takto vyzdobenými chodidly spát. V době spánku cibule vykoná veškerou potřebnou práci při očišťování celého těla za vás.

 

EKOMARKET.cz na detoxikaci doporučuje také:

Detoxikační náplast - Detoxikační náplast umístěná na chodidlo pomáhá těm, kteří se bez zjevné příčiny cítí být malátní či unavení. To bývá často způsobeno právě nahromaděním škodlivých látek v těle. 

BEFUNGIN - extrakt z Čagy - Detoxikace, lymfa, onkoriziko, vředy a záněty žaludku aj.. 

Enterosgel - Preparát, který odvádí z organizmu škodlivé látky. Důležité je, že Enterosgel se nevstřebává do sliznice střevního a zažívacího (gastrointestinálního) traktu. Enterosgel přirozeným způsobem prochází střevním traktem a vstřebává toxiny, škodlivé baktérie a viry, po 7 hodinách se z organizmu vylučuje. Účinek Enterosgelu je klinicky dokázán, pomáhá jak při obvyklých střevních potížích, otravách z jídla, kocovině, tak i při léčbě těžkých systémových onemocnění, alergie a dalších nemocí, vyvolávajících intoxikaci organizmu. Tyto vlastnosti, prověřené už více jak patnáctiletým pozorováním, z něj činí skutečný rodinný preparát v domácí lékárničce. 

Ostropestřecový olej 100 % - Játra, cholesterol, detoxikace.

Bio Chlorella - Zvyšuje imunitu a zlepšuje sexuální výkonost, pomáhá při detoxikaci organismu a podporuje trávení, užívá se jako prevence proti rakovině a srdečním chorobám, zmírňuje negativní dopady stresu, pomáhá proti chronické únavě, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, podporuje léčbu zánětů dásní, aftů a oparů.