Co nevíte o kuchyňské soli…

Stolní sůl

V každém obchodě a krámku běžně prodávaná stolní a kuchyňská sůl. Její složení je velmi jednoduché – skládá se pouze z prvků sodíku a chlóru. Kromě těchto přirozených prvků se do kuchyňské soli přidávají další přídavky, jako jsou calcium carbonate a magnesium carbonate. Ty se přidávají z důvodu dobré sypkosti a nehrudkovatosti. Jelikož je sůl kamenná známá spíše jako sůl bez jódu, může být obohacená i tímto prvkem. Takto upravená solná směs se dostává společně s jídlem do těla. A v tento moment se nejeden organismus začíná bránit, neboť na základě anorganické a hrubé látkové výměny, není schopen sodík přijmout. Lidský organismus ho jednoduše identifikuje jako jed a snaží se sůl izolovat tak, aby se stala neškodlivou. Největším bojovníkem je buněčná tekutina, která začne doslova vysychat a tělo žízní. V případě, že to člověk se solí opravdu přehání – tzn. v těle je ještě vysoký obsah chloridu sodného – kamenná sůl se tzv. rekrystalizuje. Jinými slovy – váže se na neodbouratelné bílkoviny. Ty se začnou ukládat v kostech a kloubech, z čehož vzniká velmi bolestivé onemocnění jako je revma, dna a v neposlední řadě artritida. Strašáků v podobě nemocí z přílišné konzumace stolní soli je daleko víc. Za vše vyjmenujme dvě nejzávažnější – zvýšený krevní tlak a osteoporóza.

Mořská sůl    

Organická struktura mořské soli je pro tělo lépe přijatelná. Mořská sůl má ovšem jednu nevýhodu a tou je znečištění moře (a je jedno, zdali se jedná o přímé znečištění nebo o déšť ze znečištěného ovzduší). Díky němu jsou organické struktury solotvorných prvků izolovány. A právě kvůli tomuto problému není nikde zaručeno, že ji tělo přijme bez problémů. I v případě mořské soli se tedy může stát, že organické struktury se začnou ukládat do pojivové tkáně a tím budou odebírat buňkám životně důležitou vodu.

Himalájská sůl

Halit. Tak je v mineralogii označována geologická struktura krystalické soli. Její vznik je vysvětlován geologickými změnami pod vysokým tlakem. Jak známo, během vývoje země se díky posunu zemských desek vztyčily obrovské hory. Díky kolizi euroasijské a indické zemské desky, vznikla největší zemská masa – Himaláje. S téměř přesnou, geometrickou strukturou, mohla díky tomuto obrovskému tlaku vzniknout krystalická, himalájská sůl. A  právě díky této geometrické, téměř dokonalé struktuře, je tělo schopno tuto sloučeninu bez problémů vstřebat. Lidské tělo potřebuje ke správnému fungování mnoho důležitých minerálů, z nichž mnoho z nich obsahuje právě himalájská sůl. Jejich výskyt v této sloučenině je vysvětlitelný na jednoduchém principu: tyto prvky, které mají pro lidský organismus centrální význam, byly součástí pramoře, jež se dochovaly do dnešních dnů. Růžové nebo červené zbarvení způsobil oxid t železitý. Díky tomuto zbarvení vyvolává kouzelnou podívanou, neboť velmi vzácná krystalická sůl protkává kamennou sůl doslova jako spleť žilek. Silně přirozené, živototvorné síly krystalické soli pro orgány a nervy, jsou způsobeny pravidelnou, krystalickou stavbou, na rozdíl od běžné, kuchyňské a stolní soli, která je (jak je výše uvedeno) složena pouze z prvků sodíku a chlóru (navíc s přísadami proti hrudkování).

Himalájská sůl. Proč právě ona?

Díky odpařování a krystalizaci mořské vody (kvůli čemuž došlo před miliony let k vyschnutí moře v oblasti dnešního Pákistánu) vznikla himalájská neboli krystalická sůl, pocházející z himalájského pohoří (odtud její název). Tato sůl může mít několik barevných odstínů. Například růžová. Toto zbarvení je způsobeno příměsí čistého železa, které se při sesuvech hornin dostalo právě do soli. Horniny tak pokryly obrovské naleziště soli, která leží i 600 – 800 metrů pod povrchem země.

Himalájská sůl se těží zásadně ručně, což je nesporně její velkou výsadou. Kromě toho neobsahuje žádné chemické látky. Dalším plusem pro konzumaci himalájské soli je nesporně fakt, že sama obsahuje takové stopové prvky, jako je jód, měď nebo selen. Ve složení himalájské soli je toho však daleko více – pro naše tělo tolik potřebný přírodní hořčík, vápník, chlor, železo a v neposlední řadě fosfor. Není proto potřeba dodávat, že himalájská sůl, obsahující až 84 přírodních složek a minerálních látek, je přímo jako stvořená pro její konzumaci. Díky této zdravé soli dodáme našemu tělu řadu důležitých živin.

Himalájská sůl a její druhy

Himalájská sůl je pověstná několika barvami. Jedná se nejenom (zřejmě nejznámější) o himalájskou sůl růžovou, ale při těžbě se získává i načervenalá až jasně červená (zvaná himalájská sůl červená), může být ale klidně i bílá. Co je nejzajímavější, můžeme se setkat i se solí černou. Ta pochází ze sopečných oblastí Indie a Pákistánu. Černá sůl se prezentuje jako nerafinovaná vulkanická sůl, mající zvláštní, výraznou, specifickou chuť – po vajíčkách. V Indii se černá sůl nazývá kala namak nebo sanchal. Černá sůl má ve skutečnosti růžovou-šedou barvu a to díky vysokému obsahu železa a spoustě dalších minerálů. Chemicky přeloženo – jedná se o chlorid sodný se železem, siřičité složky a stopy minerálů. Černá sůl má obrovskou škálu vynikajících vlastností a blahodárných účinků pro lidský organismus. Pro zajímavost vyjmenujme ty nejzásadnější:  Napomáhá při plynatosti a pálení žáhy, pomáhá při trávení a čištění střev, zlepšuje zrak a pomáhá ke snížení vysokého krevního tlaku. Kromě běžného použití himalájské soli se černá sůl využívá i jako chladící koření, například do osvěžujících letních nápojů.

Zdraví a himalájská sůl

Himalájská sůl má nedozírné, blahodárné účinky na náš organismus. Na rozdíl od jiných druhů soli pomáhá himalájská sůl například snižovat krevní tlak. Je vhodná pro lidi trpící pálením žáhy, protože himalájská sůl velmi dobře upravuje tělesné pH, čímž je nápomocná při zamezení překyselení organismu. Dále díky vysokému obsahu vápníku pomáhá posílit kosti. Současně podporuje lepší vstřebávání živin do organismu.

Himalájská sůl prošla mnoha vědeckými studiemi, které mimo jiné prokázaly preventivní účinky proti onemocnění štítné žlázy, křečím v lýtkách či onemocnění ledvin a močového měchýře. V jeho moci je také pročištění organismu, neboť je schopná odstraňovat z těla toxiny. Tímto v konečné fázi podporuje činnost metabolismu. Výčet vynikajících vlastností na lidské zdraví tímto ani zdaleka nekončí. Konzumací himalájské soli lidé dokonale hydratují svůj organismus a tak vlastně perfektně regulují vlastní tělesné tekutiny. Dále podporuje vynikající hojení jakkoliv poškozené pokožky a v neposlední řadě pomáhá udržet optimální hladinu krevního cukru, pomáhá dodat tělu vodu a důležité, čisté, minerály, udržuje rovnováhu mezi kyselým a zásaditým prostředím v těle, udržuje stálý poměr všech prvků v lidském těle, vytváří zásadité prostředí v těle, podporuje metabolické procesy, obsahuje železo: důležité pro krvetvorbu, vyvážený poměr sodíku a draslíku: správná funkce nervové soustavy (přenos nervových vzruchů).