Co nevíte o vepřovém sádle...

Vepřové sádlo

Není to tak dávno, kdy bylo doma vyškvařené vepřové sádlo velmi oblíbenou a hlavně nezbytnou pochoutkou. Mazalo se na chleba, smažilo se na něm, peklo se s ním atd. Prostě v domácnosti nesmělo chybět. Jak šel čas, vytlačily sádlo různé náhražky, v podobě rostlinných olejů a margarínů. Ony totiž už naše babičky velmi dobře věděly, že domácí sádlo prostě nejde ničím nahradit.

Vážení, ruku na srdce – kdy jste si naposledy namazali sádlo na chleba? Že už je to hodně dlouho? V tom případě udělejte něco pro své zdraví a namažte si pořádný krajíc voňavým, domácím sádlem. Sádlo je totiž lék. Docela určitě si nezaslouží, abychom na něj zapomněli nebo dokonce zanevřeli. Jeho vynikající vlastnosti jsou hodně nedoceněny. Zapomeňte na řeči typu: sádlo není zdravé, je po něm infarkt a spoustu podobných nesmyslů.

Odborníci provedli výzkum a po jeho ukončení dospěli k závěru, že jedinci, kteří jsou přesvědčení o tom, že pouze a jenom rostlinné tuky jsou pro ně zárukou dlouhověkosti, nemají prostě pravdu. Nemají totiž vůbec žádnou záruku, že díky náhražce margarínu za sádlo se dožijí, či dokonce přežijí takzvané zastánce domácího sádla. Proč tedy používat různé náhražky, když domácí sádlo je prostě pro náš organismus zdravější? Vzpomeňte na naše babičky, které moc dobře věděly, co je a co není zdravé. A sádlo pro ně bylo jasným favoritem. Ono totiž sádlo obsahuje nejen mastné kyseliny, ale také nenasycené mastné a kyselinu olejovou. Tato kyselina je velmi nápomocná při odbourávání veškerých vlivů mastných kyselin. Tím paradoxně dochází ke snížení tolik propíraného a našemu tělu škodlivého cholesterolu. Jen tak pro porovnání: na rozdíl od másla obsahuje pouze 1/3 cholesterolu. Z toho vyplývá, že co se vzniku infarktu týká, je na tom klasické kravské máslo daleko hůř, než domácí sádlo.

Sádlo je v mnoha případech dokonce lék. Ačkoliv se o nasycených tucích nemluví zrovna dvakrát dobře, jsou velmi důležitou položkou pro zdravé kosti. A co víc – posilují imunitu. Je sice pravdou, že sádlo má málo bílkovin a vlastně žádné sacharidy, ale nějaký ten potřebný vitamín se najde. Jedná se hlavně o vitamín E. A ten jak známo patří k tzv. elixírům mládí.

Takže vážení, začněte konzumovat domácí sádlo. Ale pozor, i tady samozřejmě platí, že všeho s mírou. Prostě si čas od času dopřejte krajíc chleba namazaný voňavou pochoutkou, zvanou domácí škvařené sádlo. Odborníci ale upozorňují, že sádlo je lepší konzumovat v rámci snídaně či oběda. Na večer nebo před fyzickou aktivitou si sádlo raději odpusťte (doba trávení se prodlužuje).

Tip do kuchyně

Jelikož je sádlo tepelně stabilní, používají jen kulináři již od nepaměti při smažení (i v současné době, kdy se sádlo netěší zrovna velké popularitě). Maso se na něm totiž nepřepaluje. Navíc při smažení na sádle nevznikají žádné karcinogenní látky (jako při smažení na rostlinném oleji). Proto je z hlediska zdraví sádlo daleko zdravější než rostlinné oleje a to bez jakýchkoliv dalších diskuzí. Proto až budete péct koláč, maso či cokoliv jiného, sáhněte po osvědčeném domácím sádle, namísto rostlinného tuku. Získáte tak nejen chuťovým buňkám lahodící „mňamku,“ ale navíc zdravější. I ta kůrčička bude pro oko lahodnější a křupavější.

Sádlo se navíc velmi osvědčilo i při každodenní péči o pleť. Ono totiž domácí sádlo neobsahuje žádné chemické látky, není parfémované a tím pádem nedráždí ani tu nejcitlivější pokožku. Pokud trpíte jakoukoliv formou ekzematické či suché pokožky, potom už neváhejte a sáhněte po klasickém domácím škvařeném sádle. Vaši pokožku krásně zjemní, pořádně promastí a zregeneruje. 

Závěrem

Jelikož je dnes v Brně velmi teplé počasí, tak jsem měl neustále chuť na vanilkovou zmrzlinu, kterou jsem si musel nechat zajít díky velké pracovní vytíženosti. Ovšem při zpracovávání tohoto tématu jsem neodolal a musel si jít udělat krajíc chleba s domácím sádlem a cibulí. To byla teda lahůdka. Teď jsem zvědav, kolik z vás si tu stejnou lahůdku šlo udělat? Dobrou chuť!