Neobyčejná síla obyčejné soli a její magické účinky

Obyčejná sůl je naprosto nepostradatelnou přísadou v každé kuchyni. Kdo by ji neznal? Málokdo ale ví, že má obrovské léčivé účinky pro náš organismus a to z jednoho prostého důvodu. Přírodní krystalická sůl se totiž skládá z 84 prvků, z nichž se skládá i lidské tělo. A právě na základě těchto poznatků je sůl hojně využívaná v takzvané magii, kde zaujala prvenství v očistě těla. Tím se myslí očištění samotného člověka od veškerých negativních vlivů. Jak a za jakých podmínek ji tedy lze využívat? 

Solné lampy

Solnou lampou se rozumí himalájská sůl. Jak sám název napovídá, získávají se tyto lampy z ložisek kamenné soli v Himaláji. Jsou v nich zachovány veškeré přírodní látky. A jak se vlastně taková solná lampa využívá? K čemu slouží? Stačí ji rozehřát žárovkou nebo i obyčejnou svíčkou uvnitř lampy a v ten moment se začne sůl uvolňovat do vzduchu. Tímto jednoduchým procesem se změní ovzduší v celé místnosti a je naprosto vynikající pro alergiky a osoby s dýchacími potížemi. Rozehřátá solná lampa má i další pozitivní vlastnosti na lidský organismus. Její příjemně měkké světlo harmonizuje a tím zklidňuje lidskou mysl. Tak napomáhá odbourávat například stres a různé formy depresí.

Díky všem těmto úžasným vlastnostem jsou solné lampy doporučovány i odborníky na feng shui a to hlavně pro harmonizaci místností. Další variantou je jejich schopnost pohlcovat elektrosmog.

Každá solná lampa má maličko jiný tvar. Pořídit se dají v mnoha podobách a to od těch nejjednodušších až po složitě opracované tvary. 

Solné koupele

Tyto koupele znaly již naše babičky. Kromě soli do vody přidávaly i různé bylinné přísady. Samotná koupelová sůl je pro tyto účely nejlepší a nejvhodnější z Mrtvého moře, jež se ve finálovém použití smíchá se sušenými bylinkami. Na očistu těla a mysli od negativních vlivů nejlépe pomáhá andělika, levandule anebo routa. Doporučuje se i sušená šalvěj. Pokud chcete získat co nejlepší výsledky, potom je vhodné nechat koupelové soli s rozdrobenými bylinami nějakou dobu odležet, protože tak se nejlépe projeví jejich blahodárné účinky.

V případě, že nemáte po ruce žádné bylinky, lze je nahradit pár kapkami vašeho oblíbeného éterického oleje. V tomto momentě je ale zapotřebí dávat pozor na případně různé alergické reakce. 

Solné jeskyně

Na velmi podobném principu solných lamp, fungují u nás již dobře známé solné jeskyně, jen v mnohem větším měřítku. Každá solná jeskyně je vlastně uměle vytvořená místnost, sestavená z obrovských bloků soli, jejíž vyhřívaná podlaha pak napomáhá vypařování a uvolňování soli do vzduchu.

Solné jeskyně jsou hojně vyhledávané nejenom pacienty s dýchacími potížemi. Obrovskou úlevu zde nachází také lidé trpící depresemi, různými druhy úzkostí anebo i nespavostí. Minerály obsažené v soli tak očišťují nejenom tělo, ale i mysl od různých škodlivin. Odlehčují tak vlastní fungování organismu.

Pokud chce člověk jen tak relaxovat, potom není nic lepšího pro odpočinek než právě pobyt v solné jeskyni. Takováto detoxikace a očista organismu je pro každého jedince doslova balzámem nejenom pro tělo, ale i pro duši. 

Domácí solná jeskyně

Jistě jsou mezi námi i tací, kteří dávají přednost relaxaci raději v soukromí svého domova. A právě pro takovéto jedince je určena domácí solná jeskyně. Ono totiž není nad pohodu u domácího krbu, krásně zregenerovat celé tělo a přitom úplně vypnout.

Pro ty, jenž mají menší byt (cca 150 m3) a chtějí ho vyčistit celý, je vhodnější domácí solná jeskyně Salin Plus. Je určena pro čištění vzduchu a pro již zmiňovanou perfektní relaxaci těla i mysli.

Velmi vhodná nejenom pro alergiky je solná jeskyně Salin S2. Ta je schopná vyčistit vzduch cca do40 m3, tedy asi jeden pokoj. 

Něco magického na konec – rituály se solí

Sůl se perfektně hodí nejen pro očistu našeho organismu, ale i jako očista našeho obydlí a to od jakýchkoli špatných vibrací. Pokud tedy chcete ochránit svůj domov od všeho zlého, potom byste se měli zaměřit právě na obyčejnou sůl. Je několik možností, jak provést očišťovací rituály. V případě větších prostor je samozřejmě možné sůl jen tak nasypat do všech koutů na podlahu místnosti a takto vše zanechat do druhého dne, kdy je možné ji zamést. Sůl už totiž za tuto dobu vše zlé pohltí.

Pokud chcete mít ale naprostou jistotu, je lepší a daleko účinnější připravit solný roztok a umýt kromě podlahy třeba i okna. Při nasypávání soli do vody je nutné myslet pouze na pozitivní věci. Jen tak lze zahnat z vašeho obydlí veškeré negativní účinky. Na pomoc vám totiž jdou síly vody a země.

Další možností, jak odehnat vše zlé z vašeho příbytku a naopak přivolat štěstí a pohodu, je zapálená vonná tyčinka a miska vody s rozpuštěnou, nejlépe mořskou solí. Při tomto rituálu se doporučuje rozptýlit vonný kouř a droboučké kapky. Je doslova nutné myslet při tom na to, že tímto způsobem vyháníte veškeré neštěstí a smůlu. Obzvlášť důležité je soustředění se na okna a dveře. Na přivolání pozitivních energií je potřeba si připravit ještě jednu misku, tentokrát s mlékem a rozpuštěným medem. S touto miskou je nutné vše znovu projít, ale v tento moment je potřeba se soustředit na přivolání pozitivních energií.

Rituál se ukončí načrtnutím pentagramu slanou vodou a to přímo na vchodové dveře. Jedná se o pěticípou hvězdu, která musí být nakreslená pěti přímými tahy. Je zapotřebí v duchu myslet na to, aby se už nikdy do vašeho života nedostalo žádné neštěstí. Tím je váš dům posvěcen a zabezpečen proti veškerým negativním vibracím.

Toužíte po pravé lásce, ale nemůžete ji nikde objevit? Potom vyzkoušejte další rituál se solí, kterým je možné si lásku přivolat. Recept je velmi jednoduchý. Stačí smíchat odpovídající množství soli se sušenými růžovými plátky. Tato konzistence se nechá v dóze minimálně přes noc. Potom je zapotřebí každý den nasypat o půlnoci anebo za časného rozbřesku, kdy je čas změn a transformací, špetku soli před své dveře. Myslete přitom na svou spřízněnou duši a vyčkejte asi čtrnáct dnů. Po této době by se měla objevit u vašich dveří. 

Pokud znáte další magické použití soli, podělte se o ně s ostatními.