Nimba a diabet

Diabet a jeho léčba za pomoci nimby

Diabet je celosvětovým problémem. Není žádným tajemstvím, že diabetes způsobuje velkou řadu komplikací. Neléčený může vést dokonce až k úmrtí. Pacient trpící diabetem (pokud nedbá na léčbu) může mimo jiné oslepnout, či si klidně přivodit i amputaci nohy a to kvůli oběhovým potížím. Tento problém je způsoben nedostatečným prokrvením. Dalším rizikem je onemocnění srdce a celá řada dalších onemocnění.

V minulosti byla tato nepříjemná nemoc léčená pouze bylinkami a dietou a to až do doby, kdy vědci objevili lék, známý jako inzulín. Tento lék se ihned poté začal vyrábět doslova ve velkém. Není vůbec žádných pochyb o tom, že inzulín již mnohokrát dokázal nesčetně životů diabetiků, kteří se bohužel na inzulínu stali závislí. Jeho jedinou nevýhodou je aplikace injekcí, které jsou nejenom drahé, ale hlavně dost bolestivé. Těm, kteří díky tomuto doslova trpí, může nimba hodně pomoci. Jedná se o strom, který nabízí možnost rapidně snížit množství injekcí na nezbytné minimum. Tato rostlina je bezpečná a léty prověřená. Nimbu mohou využít i diabetici, jež sice nejsou závislí na inzulínu, ale potřebují zredukovat potřebu hypoglykemických léků (snižují hladinu cukru v krvi) a zvýšit jejich účinnost. 

Jak ukazují vědecké studie, nimbové listy a výtažky z oleje z listů a semen, jsou více nežli účinné při snižování potřeby inzulínu. Některé studie dokonce prokázaly, že nemocní diabetem, užívající 5g kapslí ze sušených nimbových listů denně, mohou v klidu snížit dávky inzulínu a to až o úžasných 20 – 50 %. Existují dokonce i zprávy o diabeticích, kteří se zaměřili na žvýkání listů nimby (každý den jeden) a tak mohli prakticky úplně eliminovat hypoglykemické léky.

Na základě veškerých vědeckých výzkumů a studií ohledně účinků nimby na cukrovku, schválila indická vláda do prodeje nimbové tablety (jež vyrábí farmaceutická společnost) a to jako lék na právě zmiňovaný diabetes.

Není to tak dlouho, kdy byla v časopise „The Journal of General Medicine“ zveřejněna jedna studie o tomto výrobku, která ukázala, že samotné tablety dokázaly významně snížit hladinu glukózy v krvi. Podle těchto testů bylo prokázáno, že tablety z nimby značně zvyšují účinnost běžných hypoglykemických léků a to v případě, že jsou brány zároveň s nimi.

Velmi častou příčinou amputací končetin u diabetiků, jsou oběhové problémy. A právě s tímto problémem napomáhají výtažky z listů nimby, které dokáží rozšířit krevní cévy a tím zlepšují krevní oběh v končetinách.

Podle jednoho lékaře a jeho osobní zkušenosti, kdy bratr jednoho z jeho přátel přišel téměř o nohu vinou oběhových potíží (nedostatečného prokrvení), začal brát nimbové kapsle a to třikrát denně. Souběžně si balil postiženou končetinu do obkladů z listů nimby po dobu několika dnů. Do nohy se mu tak vrátil krevní oběh a amputace byla odvrácena.

Bohužel neexistuje žádné jednoznačné vysvětlení pro mechanismus, který vede k těmto výsledkům. Jsou totiž vědci, jež se domnívají, že je v těle diabetika uvolňovaný rezervní inzulín anebo že je glukóza v krvi redukovaná metabolickými faktory. Ať je to jak chce, jedno je fakt a to, že je nimba více nežli užitečná při léčbě obou typů diabetu.

Zažívací potíže a nimba

K úpravě žaludečních a střevních potíží může být užívána právě nimba. Zdravý trávící trakt podporuje tím, že chrání žaludek a je více nežli nápomocná při vylučování toxinů a veškerých škodlivých bakterií z těla. Některé látky obsažené v listech nimby jsou schopny snížit koncentraci kyseliny sodné v žaludku, zatímco jiné látky zase žaludeční sekreci.

Bakterie citlivá na léčbu antibakteriálními léky (helicobacter pylori), je známá jako původce většiny případů žaludečních vředů. Úspěch nimby v léčbě žaludečních vředů může být výsledkem prokázaných antibakteriálních a protizánětlivých vlastností. Podání listů neboli perorální aplikace listů nimby, dokáže velmi snadno a hlavně významně chránit před peptickými (žaludečními) vředy a duodenálními (dvanácterníkovými) vředy a současně  urychlit proces hojení žaludečních vředů.