Obtěžují vás komáři?

Nimba – spolehlivý pomocník pro bezstarostný pobyt v přírodě

Kdo by si nechtěl užít pohodový a příjemně strávený čas v přírodě. Vždyť je léto. Jenže v přírodě jsou také komáři a spousta jiného, hodně nepříjemného hmyzu, na které kolikrát ani zakoupené přípravky nezabírají. A štípance od dotěrného hmyzu mohou pobyt v letní přírodě pořádně znepříjemnit. Abychom se dotěrného hmyzu zbavili, používáme všemožné syntetické repelenty, které ale mohou obsahovat i nebezpečné chemikálie, zvané N,N-diethyl-m-toluamidy, běžně nazývané DEET. Ačkoliv jsou tyto repelenty relativně účinné, na druhé straně mají i svoji zápornou stránku a to – mohou být svým uživatelům i dost nebezpečné. Proto je nutné najít nějaký kompromis neboli bezpečnější alternativu. A tou je nimbový olej. Jedná se o přírodní rostlinný olej, který je známý již od středověku. Již tehdy ho lidé užívali jako repelent a to jak pro lidi, tak i pro úrodu.

Jelikož komáři mohou přenášet různé nemoci (jako je například malárie) rozhodli se badatelé z Institutu pro výzkum malárie podívat Nimbě pořádně na „zoubek.“ Díky výzkumu zjistili, že Nimba perfektně odpuzuje komáry, kteří mají na svědomí přenos právě malárie a to až po dobu dvanácti hodin. A nejen to. Nimba se nelíbí ani jinému létajícímu, bodavému hmyzu, stejně jako pouštním blechám a klíšťatům. Výzkum prokázal, že Nimba dokonce obsahuje i složky, které jsou mnohem účinnější než DEET a přitom je její používání pro lidi daleko bezpečnější.

Nejenom pro alergiky náchylné na chemické produkty nabízí Nimba výbornou volbu – bezpečnou alternativu k potenciálně nebezpečným syntetickým repelentům:

- Zatímco se DEET nedoporučuje k opakovanému použití na kůži (hlavně na tvář nebo ruce malých dětí), nimbový olej perfektně hydratuje pokožku.

- Zatímco by DEET neměl být rozprašován na nábytek, umělé hmoty, hodinky, kůži a barevné povrchy, nimbový olej, díky tomu, že se jedná o přírodní rostlinný olej, může být bezpečně používán na většinu povrchů.

- Zatímco veškeré výrobky s DEET obsahují varování, aby nebyly aplikovány na jakákoliv otevřená zranění či poškozenou pokožku, olej z Nimby je možné použít vždy a za všech okolností. Jde o to, že Nimba je léčivá rostlina, známá svými hojivými, léčivými vlastnostmi, hodící se na veškeré řezné rány a odřeniny, způsobené např. jedovatým dubem či břečťanem.

Příroda je domovem všemožného hmyzu, který dokáže každému z nás hodně znepříjemnit život. Proto, když se chystáme do přírody je potřeba se chránit. Vyzkoušejte nimbový olej, který bezpečně odpuzuje hmyz. Chraňte se před přenosnými nemocemi, jež má na svědomí bodnutí hmyzu. Nimba obsahuje léčivé složky, vyvíjejíci se v tomto stromu po miliony let. Díky tomu nám všem v současné době nabízí bezpečnou a hlavně účinnou variantu ochrany před hmyzem.

Vlastní testování

Jezdím do přírody, kde je velký výskyt komárů a produkty, které byly testovány v extrémních lokalitách (buši a nevím, kde všude jinde…) bohužel na této lokalitě nefungovali. Z toho důvodu jsem si vzal tento víkend na testování nimbový olej a světe div se. Nemám na sobě ani jedno bodnutí od komára.