Sex s nimbou

Sex s nimbou? Lepší a bezpečnější

V legendách a lidových zkazkách se velmi často objevují takzvané nápoje lásky. Jedná se o látky, mající afrodiziakální a jiné účinky, vzbuzující lásku. Bohužel se doposud žádná z nich neosvědčila. Nimba také nezaručuje probuzení lásky, ovšem zaručuje lepší a bezpečnější sex.

Největší obavy při sexu – těhotenství a nákaza

Nimbový olej má nejenom lubrikační účinky, ale také antikoncepční, protivirové a imunostimulační. A právě proto je nimba nápomocná oběma partnerům při prožití bezpečného sexu a to bez obav z otěhotnění, či nemoci. Jak ukázaly výzkumy za posledních dvacet let, je-li nimbový olej používaný jako vaginální lubrikant, má téměř stoprocentní (98%) antikoncepční účinnost. Pro zajímavost stojí zmínka, že tato účinnost trvá po dobu až pěti hodin od aplikace a nikdy nevyvolává podráždění sliznice. Dále je potřeba uvést, že antikoncepční účinky nejsou na hormonální bázi. Snad už jen z tohoto důvodu se jedná o bezpečnou a velmi účinnou alternativu ostatních metod antikoncepce. Jednou farmaceutickou společností byl dokonce nedávno vyvinut antikoncepční krém. Jedná se o produkt, fungující na bázi nimby a distribuuje se v Indii, odkud pochází i zázračný strom nimba.

Nimba – zabiják choroboplodných bakterií

Kromě antikoncepčních účinků bylo prokázáno, že nimbový krém má i schopnost zabíjet choroboplodné bakterie, plísně a viry. Tímto se ovšem nemohou pochlubit běžně prodávané pěny a různé gely. Nimba totiž na rozdíl od těchto chemicky vyrobených produktů obsahuje celou škálu léčivých složek, jež jsou schopny snížit pravděpodobnost otěhotnění a hlavně - přenosu pohlavních chorob. V případě, že je nimba používána v kombinaci s kondomem, riziko přenosu pohlavní nemoci je minimální. Jedná se především o choroby, jež se staly doslova strašákem poslední, moderní doby – AIDS, herpes a virus HPV. Další, nespornou výhodou, je možnost použití nimbového oleje jako vysoce bezpečného lubrikantu, zvlčující poševní stěny. Tím pádem nehrozí jejich poranění, zvláště při použití latexového kondomu.

Ochrana před přenosem pohlavních chorob

Jak známo, za nemocí AIDS stojí virus HIV. Ten je přenášený především při pohlavním styku. Za jedinou ochranu před touto zákeřnou chorobou je považovaný latexový kondom. Ovšem i kondomy někdy prasknou, obzvláště, používají-li se v kombinaci s určitými, nevhodnými lubrikanty. V takovém případě se může stát, že choroboplodné zárodky tak dostanou velkou šanci proniknout do tkání.

Před nákazou AIDS pomáhá chránit právě nimbový olej a to především díky svým antivirovým a imunostimulačním vlastnostem. Národní zdravotní institut, zabývající se tímto produktem zveřejnil informaci, že ačkoliv výtažek z nimby chrání buňky před infekcí AIDS, není bohužel mechanismus této ochrany znám. Do té doby (před objevením nemoci AIDS) se považoval za nejobávanější pohlavně přenosnou nemoc herpes.

Jedná se o nevyléčitelnou, snadno přenosnou pohlavní chorobu, která může vyústit v periodické výsevy velmi bolestivých boláků a puchýřů. Testy, jež proběhly v Německu prokázaly, že výtažky z nimby jsou toxické vůči viru herpes. Jsou schopny omezit jeho přenos a pomáhají předcházet atakům nemoci.

Lidský virus papilloma (HPV), je vysoce infekční, sexuálně přenosné onemocnění, velmi obtížně léčitelné. Jako strašák funguje v tomto případě zpráva, že může dokonce způsobit rakovinu děložního hrdla a výskyt genitálních bradavic. Bohužel proti tomuto viru není ani dostatečná ochrana, neboť klasická ochrana v podobě kondomů, ani bariérové metody ochrany před početím, nejsou schopny zabránit nákaze virem HPV. Ale v případě použití nimbového oleje jako vaginálního lubrikantu společně s kondomem, získá každý sexu chtivý jedinec značnou míru ochrany.

Lepší a bezpečnější sex s nimbou 

Není žádným tajemstvím, že u mnoha mužů dochází k vyvrcholení daleko dříve, než u žen. Tak se stane, že se požitek ze sexu nedostaví, ba naopak se dostaví frustrace a to klidně pro oba partnery. K řešení této situace používají muži lokálně znecitlivující látky, které mají za úkol oddálit jejich předčasný orgasmus. Většina těchto látek je účinných, ale je zde jeden problém. Tyto látky mohou vyvolat místní podráždění.

I nimbový olej má velmi mírnou znecitlivující schopnost. Té se využívá především při léčení kožních potíží, jako jsou odřeniny, popáleniny, psoriáza a svědění. V případě, že muži sáhnou po tomto prostředku pro snížení nervové citlivosti penisu, zpomalí tak své vyvrcholení a díky tomu mohou oba partneři prožít orgasmus společně a zaráz.

Ačkoliv není nimba ani nápojem lásky, ani afrodiziakem, přesto může přispět ke kvalitnějšímu sexu a to především tím, že ho učiní bezpečnějším, bezstarostnějším a tím pádem lepším.