Víte, co dělat pro normální krevní tlak?

Normální krevní tlak

Jak známo, krevní tlak se mění podle tělesné, či psychické zátěže, dokáže ho ovlivnit i změna počasí. Dokonce je rozdílný v noci a ve dne. Hypertenze (vysoký krevní tlak) je metlou současné doby a je jednou z nejčastějších příčin srdečně – cévních onemocnění. V případě, že se řadíte mezi tyto postižené jedince, potom byste měli vědět, že pro normální tlak stačí dodržovat pár zásad. 

Nejenom obezita, ale i nadváha zatěžuje celkový krevní oběh. V takovém případě má tlak tendenci letět i při sebemenším pohybu nahoru. V první řadě je tedy potřeba si hlídat hmotnost. To ale neznamená se bezhlavě vrhat do jakýchkoliv drastických diet. Postačí se střídmě stravovat, nepřejídat se a pomaloučku shazovat třeba i jen pár kilo měsíčně. Pokud tohle zvládnete, budete se hned cítit lépe, navíc jako bonus za snahu se vám nejenom sníží tlak, ale také hladina cukru v krvi, dokonce i škodlivý cholesterol.

Další metlou jsou cigarety. Chcete být opravdu fit? Potom přestaňte kouřit. Ochráníte tím plíce, srdce a hlavně cévy. Vaše tělo se celkově pořádně prokrví a tím se sníží obrovské riziko infarktu, mrtvice a nádorových onemocnění. Navíc ušetříte spoustu peněz, ze které si můžete dopřát něco mnohem kvalitnějšího pro vaše zdraví.

Jak je to s alkoholem? Denně je povolená maximálně dvojka vína. Pivaři by měli omezit svoji denní konzumaci chmelového moku na jedno pivko. Tohle platí především pro ženy. Velké varování přichází hlavně před nárazovou konzumací velkého množství alkoholu. Tohle se týká především různých večírků a oslav. Taková nárazovka dokáže silně zatížit mozkové a srdeční cévy.

Omezte solení. V tomto případě postačí prostě odnést slánku ze stolu. Aspoň vás nebude nic svádět ke zbytečnému přisolování jídla. Prostě je potřeba se denně obejít s menším množstvím soli. Stačí pouze takové množství, které se vejde na jednu polovinu čajové lžičky. Také je nutné vyhýbat se přesoleným potravinám – uzeniny, brambůrky, konzervy…

Škodlivý stres. Jak se mu vyhnout a zbytečně se nepoddávat této škodlivé emoci? Je samozřejmé, že se občasnému stresu nevyhne nikdo z nás. Větší průšvih je opakování vypjatých situací. Pokud v tom žijete dnes a denně, potom si zaděláváte na pořádný problém. Srdce pracuje ve vyšším tempu, čímž se zrychluje krevní oběh, následkem čehož tlak postupně narůstá. Nenechte se stresovat, dělejte s tím něco.

Co třeba začít se hýbat? Vyberte si jakýkoliv pohyb, který vám bude nejbližší, protože pravidelný pohyb je doslova blahodárný pro srdce a cévy. Například chůze je přímo ideální. Věnujte jí každý den alespoň třicet minut svého času. Nemusíte chodit nikam do fitka, opravdu postačí každodenní svižná procházka.

Nenechte se zaskočit negativní zprávou o vašem zdraví. Choďte na pravidelné zdravotní prohlídky a tím mějte svoji zdravotní stránku pod kontrolou a to nejenom v případě, že se léčíte s cukrovkou, vysokým cholesterolem, máte astma anebo nemocné ledviny. Tato onemocnění jsou největšími spouštěči různých srdečně-cévních komplikací.

Zdravě se stravujte – jezte hodně ryb. Ty jsou totiž přirozeným zdrojem omega3 nasycených kyselin. Ty jsou zase připraveny velmi pozitivně ovlivnit zdraví srdce a cév. Za nejlepší je považován například losos, sardinka, sleď, makrela anebo pstruh. Ideální by bylo zařadit ryby do jídelníčku alespoň dvakrát týdně.

Jak jste na tom s bylinkami? Pokud jste jejich odpůrci, potom byste měli vědět, že děláte velkou chybu. Matka příroda to totiž zařídila tak, aby v ní každý našel přesně to, co potřebuje. V přírodě existuje celá řada bylin, které jsou schopny velmi příznivě ovlivnit cévní systém, mají vliv na pročištění cév od usazenin, tím pádem regulují krevní tlak. Mezi bylinky s tímto účinkem se řadí například Jinan dvoulaločný, více známý jako Ginkgo biloba. V jeho listech je obsažen celý komplex flavonoidů, terpenů a organických kyselin, které se celkově nazývají ginkgolides. Tento komplex nenajdete v žádné jiné rostlině. Co od něho můžeme očekávat? Jeho extrakt velmi účinně podporuje zdravé prokrvení. Současně omezuje tvorbu krevních sraženin a tím pádem chrání cévy proti kornatění.

Svými desinfekčními, antibiotickými a protizánětlivými účinky je známý Měsíček lékařský. I on je schopný díky svým ozdravným látkám zlepšit krevní oběh a jemně snížit tlak.

Velmi podobné účinky má i kopřiva. Pokud potřebujete vyčistit organismus od veškerých škodlivin, je vývar z kopřivy tou pravou volbou. Kromě jiného je schopna vyčistit krev, čímž velmi výrazně podporuje krvetvorbu.

I tolik známé a populární jmelí se používá k léčbě vysokého tlaku (jako přírodní doplněk) a to v podobě tinktury. Ta se vyrábí nakládáním listů do alkoholu.

Přírodních produktů, napomáhajících ke zdraví je velká škála. Vyjmenujme alespoň pár z nich. Ke snížení tlaku jsou vhodné také taniny, jež jsou obsaženy v březových listech. Lískové ořechy v sobě ukrývají vysoký obsah mastných kyselin, vlákniny, antioxidanty, draslík a tolik potřebný hořčík.

 

EKOMARKET.cz doporučuje:

Jinan tinktura – kapky - Jinan je v přírodním léčitelství využíván již tisíce let. Jinan přispívá k normální cirkulaci krve v těle. Podporuje normální žilní tonus a elasticitu cév. Chrání před oxidativním stresem a zbavuje tělo volných radikálů. Pozitivně působí na funkci mozku a paměť. Jinan také upravuje hladinu cholesterolu. Potlačuje projevy stárnutí a zlepšuje mentální výkonnost. Jinan je rovněž používán na závratě, pískání v uších, studené nohy a ruce. 

Ginkgo biloba - mozek, krevní oběh, paměť, soustředění mozek, krevní oběh, soustředění. 

Klášterní Officína Ginkgo biloba sirup 0,25 l - bylinný sirup ginkgo biloba se užívá při poruchách paměti, rozšiřuje cévy, preventivně se užívá proti náhlým příhodám mozkovým, proti infarktu myokardu i proti poškození buněk vznikající při degenerativních nemocích spojených se stářím. 

Kopřiva list dražé 50 g - kopřiva příznivě působí na lidské tělo při problémech s chudokrevností nebo zbytnění prostaty. Podporuje imunitní systém, napomáhá revitalizačním procesům v kůži. 

Kopřiva dvoudomá 50ml - kopřiva je tradičně používaná na revmatické bolesti, k podpoře metabolizmu a k podpoře oběhového systému. Kopřiva působí močopudně při prostatických obtížích a údajně rozpouští močové a ledvinové kaménky. Tlumí pocení a upravuje hladinu krevního cukru. Pomáhá z těla odstraňovat kyselinu močovou. 

Kopřiva sirup - farmářský 320g - kopřiva dvoudomá obsahuje flavonoidy, minerály, vitamíny skupiny B, a další hodnotné látky. Kopřiva je velice močopudná a působí proti zánětům. Kopřiva je doporučována na revmatické bolesti, poruchy spánku a ke zvýšení chuti k jídlu. Kopřiva je tradičně používaná na problémy s prostatou a ke zlepšení močení v důsledku problémů s prostatou. Je vhodná při únavě a vyčerpání. 

Jmelí bílé 50ml - je tradičně používáno jako prostředek k úpravě krevního tlaku. V přírodní medicíně je jmelí používáno k tlumení bolestí hlavy, závratí a v klimakteriu. Ve Francii je jmelí testováno jako prevence arteriosklerózy. V Německu se snaží prokázat protinádorové a imunostimulující účinky.