Víte, jak na hemeroidy?

Trápí vás hemeroidy? Zbavte se jich přirozenou cestou

Kdo trpí tímto palčivým problémem, velmi dobře ví, jak obtížně se s hemeroidy žije a jak je obtížné se jich zbavit. Existuje ovšem metoda, která je schopná přinést kýženou úlevu. Jak známo, hemeroidy způsobují nejenom svědění a bolesti, ale také krvácení. Proto vám nabídneme několik typů přírodní léčby, která vám může od těchto nepříjemných potíží pomoci.

V první řadě je nutné vždy a za všech okolností používat pouze čisté spodní prádlo, které je potřeba měnit i několikrát za den. Toto je zásada číslo jedna v péči o hemeroidy. V případě spodního prádla je ale potřeba dbát na to, z čeho je vyrobeno. Za nejideálnější se jeví prádlo bavlněné – zabraňuje pocení, což je hlavní příčinou nepříjemného svědění.

Časté převlékání se ale netýká pouze spodního prádla. Je potřeba včas odhalit každou skvrnu na oblečení, neboť při krvácení hemeroidů je otázkou času, kdy se krev dostane na povrch třeba na kalhotách. Proto jsou tak nutné časté změny oblečení. Nejedná se jen o estetickou stránku věci, ale hlavně o problém pěstování si zárodků nemoci a tím pádem s ní přicházet stále do kontaktu. Navíc hrozí i nebezpečí, že si po takto postiženém jedinci může na židli sednout někdo další.

Vyrobte si čípky z blahodárného česneku. Stačí rozdrtit stroužky česneku a smíchat s kokosovým nebo olivovým olejem. Ze vzniklé hmoty vytvarujte malé čípky, které zamrazte. V případě potřeby jsou kdykoliv po ruce. Čípek se vloží jednoduše do konečníku a ačkoliv to štípe, má to opravdu velkou účinnost. Konečník a jeho okolí je tak znecitlivěno a pálení ustupuje.

Uklidnit bolest a zmírnit otok dokáží i ledové kostky. V tomto případě ale pozor. Není radno si do konečníku strkat žádné ostré úlomky. Chce to malé hladké kostky, jež se používají zevně a to pouhým přiložením na hemeroid.

Při onemocnění hemeroidy je také velmi důležitá hladká stolice. Za tímto účelem slouží změkčovadla stolice. To je hodně zásadní při vyprazdňování, neboť hladká stolice je méně bolestivá. V případě tvrdé stolice hrozí krvácení hemeroidů.

Jako prevence zácpy spolehlivě funguje čerstvé syrové ovoce, zelenina a celozrnné produkty. Prostě potraviny bohaté na vlákninu. Změkčuje stolici a celkově působí jako prevence proti vzniku hemeroidů. Navíc vláknina stolici zahušťuje, což je v případě průjmů velmi důležité.

Hygiena je v případě onemocnění hemeroidy naprostou samozřejmostí. Postižený jedinec by se měl sprchovat každý den. Každodenní sprcha dokáže zastavit příznačné brnění a očistit štěrbinky v konečníku od bacilů a nečistot, čímž se zmenší i případný otok. Při důsledném dodržování osobní hygieny je třeba zahrnout do procesu léčení i teplé sedací koupele. Vynikající a hodně působivé jsou s mořskou solí.

Vyzkoušejte masáž v oblasti konečníku s aloe vera. Postačí namočit vatovou štětičku anebo přímo prsty do roztoku aloe vera a lehce vmasírovat do oblasti konečníku. Tento proces se začíná třemi aplikacemi denně, kdy přichází uklidňující pocit. Po zlepšení postačí masáž už jen jednou denně.

Svíravé pocity v konečníku výrazně zmírňuje vilín (rostlina s léčivými účinky)– obsahuje taniny a flavonoidy. Jeho součástí jsou antioxidanty a celkově působí protizánětlivě. Stejně jako u nás známější dubová kůra, ulevuje vilín nejenom při hemeroidech, ale také různých zánětech. Postup při ošetření je jednoduchý: stačí třikrát denně nanést vilín na mulový tampon a potřít okolí konečníku. Úleva přichází okamžitě.

Při potížích s hemeroidy je potřeba dodržovat pitný režim. Obyčejná voda dokáže s naší stolicí doslova zázraky. Nejenom že nás hydratuje, ale zabraňuje i tvrdosti stolice. Při dodržování pitného režimu je důležité vyhnout se nápojům, jež obsahují kofein. Ten totiž způsobuje dehytrataci. Pokud vám obyčejná voda nechutná, potom si ji dochuťte. Rozkrájejte si do ní třeba pomeranč nebo vymačkejte citron.

Pacienti s hemeroidy by také měli vyzkoušet léčivé účinky, které zaručuje muškátový oříšek. Postačí půl lžíce před ulehnutím do postele a další půl lžíce ráno po probuzení. Různými výzkumy bylo prokázáno, že muškátový oříšek má doslova blahodárný vliv na onemocnění s hemeroidy.

Poslední radou je pravidelné cvičení. Jak známo, pohyb dokáže rozpohybovat i naše střeva. Není potřeba provozovat nějaké namáhavé cvičení. Postačí klidně i chůze.