Víte, jak na kašel bez léků?

Zbavte se kašle bez léků

Tak jako všechno, i kašel může mít několik příčin. Nemusí se jednat pouze o nachlazení, ale může jít i o podráždění krku, či různé alergie. Při prvních příznacích reaguje drtivá většina z nás návštěvou lékárny, či lékaře. Je to ovšem vždy nutné? Vždyť kašel můžeme klidně vyřešit přírodní cestou, bez zamoření těla různými chemickými přípravky, tolik nepřirozenými našemu organismu.

Jak se zbavit kašle přirozenou cestou

Je podzim a to je doba, kdy ke kašli přijdeme, ani nevíme jak. Není potřeba hned sáhnout po lécích, ale v první řadě bychom se měli pokusit dodat tělu tolik potřebnou energii, aby se s nemocí mohlo lépe poprat. 

Především je nutná dostatečná hydratace a hlavně vydatný spánek

Jak známo, spánek posiluje. To je ten nejlepší a hlavně léty osvědčený tip na každou nemoc – pořádná dávka spánku. Logicky z toho plyne, že nemocné tělo je příliš oslabené a nutně potřebuje dodat energii, kterou nemocí zbídačené tělo postrádá. A právě tuto energii dodá tělu právě vydatný spánek. Neméně důležité je zavodnění organismu. Hydratace totiž zabraňuje správné eliminaci patogenů a virů. Navíc voda (stejně jako čaj či polévka) je schopná uklidnit suchý a poškrábaný krk.

Pořádná sprcha

Vydatná sprcha každému z nás krásně uvolní svaly a každý se bude hned cítit lépe. Ovšem je nutné se po sprše okamžitě zabalit do teplého županu, aby nedošlo k prochlazení, čímž bychom situaci ještě zhoršili. Dlouhá sprcha je to nejlepší, co pro sebe můžete udělat, protože vám rozhýbe dýchací cesty.

Vyplachování nosu

Pro alergiky je více nežli vhodné vyplachovat si nos. Za tímto účelem je přímo vynikající konvička pro výplach nosu, která má za úkol nejen zneškodnit původce alergie, ale také zvlhčit nosní sliznici, čímž ji činí více odolnější vůči virovým a bakteriálním infekcím.

Silný a horký vývar

Již naše babičky razily heslo, že polévka je grunt. A měly pravdu. V případě nachlazení to ovšem platí dvojnásob. Takže pokud se vám již podařilo si nějaké to nachlazení pořídit, uvařte si pořádný masový vývar a do něho nikdy neopomeňte přidat i nějaká ta antivirotika, jako jsou například houby shitake. Ty perfektně posilují imunitu, stejně jako nám velmi známý česnek. Citronová šťáva se zase výborně hodí do asijských vývarů, stejně jako chilli papričky, které náš nemocí oslabený organismus pořádně prohřejí. A teplo, jak známo, je při nemoci velmi důležité.

Domácí bojovník s bacily

V každé rodině a domácnosti odjakživa funguje recept na domácího „bacilobijce.“ Například použít na kašel ryze domácí produkty, jako jsou med se skořicí, kurkumou, troškou černého pepře a rozemletým zázvorem. Veškeré ingredience je potřeba promíchat, poměr je možné dát od oka, jelikož ani jednou nic nepokazíte. Vzniklá konzistence chutná jako jakási asijská marmeláda, která se dávkuje po jedné lžičce a to několikrát denně.  A proč právě tyto ingredience? Odpověď je jednoduchá – med má antibakteriální účinky, koření zase podporuje imunitní systém.

Oreganový olej

Pro spoustu z nás opravdu neznámý olej. Přesto velmi účinný a na začínající kašel funguje přímo famózně. Jeho úkolem je zabíjení bakterií a navíc pomáhá zklidnit postiženou oblast krku. Stačí si kápnout jednu kapku oleje na levou a na pravou stranu jazyka. Poté velmi opatrně polknout.

 

EKOMARKET.cz doporučuje:

To nejlepší pro vaše plíce jsou domácí solné jeskyně, které svými parametry a vlastnostmi navozuje v místnosti identické podmínky ovzduší, jaké jsou v solných dolech, přírodních solných jeskyních, na mořském pobřeží a v neposlední řadě již zmiňovaných uměle stavěných solných jeskyních:

Domácí solná jeskyně SALIN S2 - zajistí čistění vzduchu v prostoru s objemem až 40m3 (jedna místnost). 

Domácí solná jeskyně Salin Plus - zajistí čistění vzduchu v prostoru s objemem do 150 m3 (menší byt).