Víte, jak na srdeční choroby?

Srdeční choroby – léčba nimbou

Tradičním zdrojem léků na srdeční choroby – to je nimba. Účinnost nimby na mnohé příčiny nemocí srdce prokázali v Číně a poté začali úspěšně izolovat veškeré nadějné látky právě z různých částí tohoto stromu. Jak se ukázalo, výtažky z nimbových listů a oleje ze semen, jsou schopny snížit výskyt krevních sraženin, krevního tlaku a cholesterolu, dokáží zpomalit rychlý tlukot srdce (tep, puls), dokáží zredukovat zánět a dokonce upravit i nepravidelný srdeční rytmus. A co víc, některé složky z listů nimby účinkují naprosto shodně, jako jemná sedativa. Dokáží snížit úzkost a další, veškeré citové a fyzické stavy, jež v drtivé většině předcházejí infarktu.

V první řadě je potřeba pochopit slibnost nimby a to především při výskytu srdečních onemocnění. Je nutné se zaměřit na její účinky na lidský organismus a to v souvislosti se srdcem a celkovým oběhovým systémem. Jak ukázaly vědecké výzkumy, mnohé tradiční léky obsahující nimbu působí jednoduše a přesto velmi efektivně.

Pro dobře fungující tělo je důležité udržet zdravou hladinu cholesterolu v krevním řečišti. A právě výtažky z listů nimby toto dokáží – významně snižují hladinu cholesterolu a jsou plně nápomocny při odstraňování cholesterolu z těla.

Jak známo, příčiny infarktu jsou velmi často způsobeny krevními sraženinami, jež uzavírají krevní cévy právě v místech, které jsou již podstatně zúženy aterosklerotickými pláty. Některé složky nimby účinkují podobně jako aspirin – snižují tvorbu krevních sraženin, ovšem bez známého podráždění žaludku.

Nemálo vědců se v současné době moderní medicíny domnívá, že podstatnou a tudíž hlavní příčinou infarktu je chronický, pomalu postupující zánět tepen. A právě v tomto okamžiku může i v oběhovém systému pomoci nimba a to vzhledem ke svým schopnostem - protizánětlivým účinkům.

Jelikož je nepravidelný srdeční rytmus (arytmie) pravděpodobnou příčinou všech infarktů, je potřeba se zaměřit právě na tento problém a to za pomoci výtažků z listů nimby, které prokazují antirytmické účinky. Jsou schopny i snížit výskyt rychlého bušení srdce.

Toto jsou pouze některé z účinků nimby, které mohou být využity při prevenci onemocnění srdce. Nimba se tak právem může stát plnohodnotným náhradním zdrojem medikace zejména po lidi, kteří nemají přístup k drahým lékům užívaným v bohatých zemích anebo prostě jen pro lidi, hledající alternativní způsob léčby.

Je velká škoda, že produkty z nimby u nás nemají možnost vnitřního užití, zatímco v USA je to možné, a to u stejného výrobce a se stejnými produkty, které nabízíme…

Holt legislativa nebo jsme jiní?

 

Nimba (neem) a její léčivé účinky: