Znáte GOJI?

 

Znáte GOJI?

Goji – neboli kustovnice čínská je ovoce, jemuž je připisována nejen spousta pozitivních vlastností, ale také i několik názvů - elixír mládí a dlouhověkosti, někdy je nazýváno ovocem nesmrtelnosti, červenými diamanty anebo tajemstvím krásy a věčného mládí hollywoodských hvězd. Goji kustovnice čínská (Lycium chinense) se řadí mezi rostliny z čeledi lilkovité. Jejich domovinou je Čína, Japonsko, Korea a blízké okolí. Plody kustovnice se nazývají Goji. Mají jasně červeno oranžovou barvu s jemně nasládlou chutí a počet semínek v jedné bobuli se vždy liší. Je to dané velikostí plodu (zhruba 10 – 60 semínek). Obsahují velké množství aminokyselin (18 druhů), včetně všech osmi esenciálních (argininhistidinisoleucinleucinlysinmethioninfenylalanintaurinthreonintryptofanvalin), vitaminů (B1, B2, B6 a E), minerálů, 21 stopových prvků (např. zinekželezoměďvápníkgermanium a selen) a dalších tělu prospěšných látek. Zajímavostí je i velký obsah karotenoidů. Odtud výrazná červená barva plodů. Dokonce obsahuje i více betakarotenu než mrkev.

Goji prošlo mnoha vědeckými studiemi, které potvrdily status nejprospěšnějšího ovoce na světě. Důkazem je pevné zdraví, dlouhověkost a záviděníhodná vitalita nejen čínských mnichů, ale i obyvatel v těchto oblastech, kde toto ovoce nesmí chybět v žádném jídelníčku a je stavěno na první místo. Plody kustovnice čínské se v tradiční čínské medicíně používají již po staletí a to hlavně jako doplněk stravy anebo v podobě čaje. Využívání jejích léčivých plodů se datuje v Číně od období konce dynastie Ming (1368-1644).Na doslova zázračné účinky kustovnice si zvykly i ty největší hollywoodské hvězdy, které si díky jejich konzumaci pěstují (a uchovávají) svoji krásu a vitalitu mládí.

Plody goji při pravidelném používání napomáhají perfektnímu fungování lidského těla a to v mnoha směrech. Za nejúžasnější se považuje zpomalování procesu stárnutí. Ale nejen to, velký obsah železa prospívá k normální tvorbě červených krvinek a hemoglobinu. Podporuje funkci imunitního systému, snižuje míru únavy a vyčerpání. Kustovnice čínská je také vynikajícím bojovníkem proti stresu a jiným psychickým obtížím – prokazuje pocit spokojenosti. S tím je velmi úzce propojený celkový stav těla. Tomu napomáhá například hořčík, který přispívá nejenom k normální psychické činnosti, ale i k udržení stavu kostí a zubů v normě. Draslík zase napomáhá normální činnosti nervové soustavy a svalů, udržuje v normě krevní tlak.

Goji má podle výsledků různých studií potvrzeny tyto účinky:

-       Protirakovinné

-       Podporuje imunitu

-       Zabraňuje předčasnému stárnutí (stimulace růstového hormonu (hGH)

-       Má vynikající antioxidační vlastnosti (je bohatá na antioxidanty, flavonoidy a zeaxantin)

-       Antidiabetické (tradiční čínská medicína používá Goji při diabetu mellitus a jeho komplikacích. Studie na zvířatech potvrdily, že Goji snižuje hladinu krevního cukru. Podobně, také antioxidační vlastnosti působí v prevenci diabetických komplikací.)

-       Ochrana neuronů (Alzheimerova choroba)

-       Ochrana DNA a jater

-       Snižuje vysoký krevní tlak

-       Zlepšuje paměť

-       Pomoc při vyčerpanosti

-       Ulevuje od bolesti hlavy

Léčivé účinky kustovnice čínské.

 Při pravidelném užívání jsou naprosto zřejmé. Lidé s její pomocí bojují s vnitřními příčinami oslabení organismu, což je velkou výhodou oproti běžným lékům, vyrobených farmaceutickými firmami. Tyto na rozdíl od Goji pouze potlačují příznaky již rozvinutých nemocí. Všichni ti, kteří chtějí žít zdravým životním způsobem a dožít se v plném psychickém a fyzickém zdraví vysokého věku, používají produkty Goji jako skvělého a nepostradatelného pomocníka.

Látky obsažené v Goji jsou totiž velkým pomocníkem pro lidské tělo, které chrání před nebezpečnými radikály, mající na svědomí například rakovinu a jiná zhoubná onemocnění. Dáte si rádi občas sklenku něčeho dobrého? Potom zbystřete. I v ní se nacházejí volné radikály, které doslova útočí na naše zdraví. Mají velký podíl na oslabení imunity. I v tomto případě je Goji velkým pomocníkem, protože její látky pomáhají odbourávat a doslova eliminovat tyto radikály.

Pro nás, pro západní obyvatelstvo je velké množství tělu prospěšných látek, které kustovnice goja obsahuje, velmi důležité. My jich totiž většinu běžně v potravinách doslova zlikvidujeme tepelnou úpravou. Produkty z Goji tak tyto látky do těla přinášejí v neředěné přírodní formě.

Pro porovnání – každou schopnost pohlcování volných radikálů těchto látek, se vyjadřuje jednotkou ORAC (oxygen radical absorbance capacity). Téměř 60000 ORAC obsahuje například jeden litr šťávy GOJI Original. V takovém hodnotovém žebříčku se za Goji až hodně daleko nachází pro nás známé a běžné potraviny, ovoce a zelenina, jako jsou například pomeranče, zelí, brokolice, jablka, špenát, květák, olivový olej a další. U velké většiny z nich ještě dochází k poklesu této hodnoty během jejich úpravy.

Co je to ORAC

Jedná se o standardizovaný test ministerstva zemědělství Spojených států amerických. Je určený k měření účinků antioxidantů v potravinách. Antioxidanty, jak známo, chrání lidské tělo před takzvaným oxidačním stresem. Při něm dochází k uvolňování velkého množství radikálů v těle, což má za následek poškození tělesných struktur. V konečném důsledku může vést až k onkologickým onemocněním.

Díky svému složení se Goji nazývá superovocem. Jak dokázaly zprávy o Goji nejenom v dobách již dávno minulých, ale supermoderní výzkumy, nezaznamenalo Goji jediný škodlivý účinek při její konzumaci. Už konzumací malé dávky bobulí kustovnice čínské, dostatečně pokryjeme denní výživovou a ochrannou dávku látek, tolik nezbytných pro život každého z nás.

Kromě již zmiňovaných aminokyselin a stopových prvků obsahuje Goji i betasitosterol. Ten má protizánětlivý účinek a jeho úkolem je snižování cholesterolu. Využívá se také při léčbě sexuální impotence a při zvětšené prostatě. Energetická hodnota Goji je asi 357 kcal/100 g (= 1500 kJ na 100 g).

Kustovnice čínská denní dávka - Ideální a zdraví prospěšná denní konzumace Goji je 10 až 20 g, někteří výrobci uvádí i 30 g na den. Konzumuje se buď samotná v sušené podobě (mimořádně zdravá svačinka), pro gurmány je ideální přidat Goji například do cereálních směsí a jogurtu, polévkových vývarů, rýže, salátů, koláčů i zákusků. Skvělé je také přidávat Goji do ovocných koktejlů a šejků.

Čaj z Goji

Milovníci čajů zcela jistě ocení i možnost získání zdraví prospěšných látek obsažených v Goji, formou čaje. Jeho příprava z listů a plodů Goji je čínskou specialitou již několik staletí. Připravuje se podobně jako náš šípkový čaj. Stačí smíchat 2 – 3 čajové lžičky plodů Goji s ¾ litru vody, povařit cca 3 minuty a scedit. Je možné takto vzniklý chutný mok dosladit lžičkou medu. Vyluhované části je možné zkonzumovat.

Co je tedy vlastně Goji

Jedná se o malé, červeno oranžové bobule, rostoucí na středně velkých keřích v Asii. Jsou známy její dvě hlavní odrůdy: kustovnice čínská (Lycium chinensis) a kustovnice himálajská (Lycium barbarum). Kustovnice čínská, jak už sám název napovídá, roste převážně v Číně, oproti tomu kustovnice himálajská se vyskytuje v různých regionech Asie, např. Tibetu nebo Mongolsku.  Ačkoli jsou v Evropě bobule Goji vcelku neznámé, Asijské národy znají její zdraví prospěšné účinky již po několik staletí.

Bobule Goji se v místě původu konzumují převážně čerstvé, ovšem v případě převozu do vzdálenějších míst, se tyto bobule velmi šetrně suší. Usušené mají světle červenou barvu a jejich velikost se rovná velkosti našich sušených hrozinek. Pokud jsou uchovávány v suchém prostředí a nezvlhnou, zůstává jejich konzistence spíše křupavá. Chutí připomínají něco mezi brusinkou, třešní a šípkem.

Samotné pěstování této rostliny není vůbec náročné. Velmi dobře se jí daří i ve slabších a chudších podmínkách. Ideální podmínky pro pěstování jsou v teplejších oblastech s dostatkem slunečního záření a vláhy. Vhodná půda pro dobrý růst rostliny je lehčí písčito-jílovitá, kde je zásaditost organického prostředí pH8. V takových podmínkách rostlina dorůstá do větší výšky a také počet plodů je větší. Dorůstá do výšky 1-3 m. Plody jsou velmi měkké, proto česání bobulí musí být obzvlášť opatrné, aby se zabránilo nadměrnému stlačování plodů. Ty se pak ponechají ve stínu, kde se pomalu vysuší. Kromě pěstování této rostliny v Číně, jsou velmi rozsáhlé plantáže v chráněných oblastech v HimálajíchTibetu a v Mongolsku. V regionech Himalájí se toto ovoce konzumuje již po staletí a dostal tu pojmenování „ovoce štěstí“, protože podle místních tento pocit vyvolává.

Co vše Goji podporuje

Kromě již zmiňovaných vynikajících výsledků pro dlouhověkost a sexuální potenci, se bobule Goji používají hlavně pro dodání tolik potřebné životní energie a také v léčbě různých kožních potíží (může také omezit rozšiřování lupenky a dalších kožních onemocnění). Jsou velmi nápomocné při problémech se zrakem a doslova geniální je Goji v boji s diabetem. Působí nejvíce na játra a ledviny, zvlhčuje plíce, čímž působí proti astmatu a některým druhům alergií. V Tibetu je užívána zejména pro zvýšení sexuálního fluidum a ke zlepšení plodnosti. V Mongolsku ji používají matky v prvním trimestru k prevenci ranních nevolností.

Goji na hubnutí recenze

Nejlepší recenze si goji získalo hlavně díky jeho účinkům na hubnutíGoji, i ve srovnání s jiným ovocem, vyniká nízkým glykemickým indexem. Energii dodává postupně a tak nezpůsobuje zásadní změny v hladině krevního cukru. Potlačuje velmi úspěšně nekontrolované chutě na sladké anebo pocity hladu. Hubnutí s goji je proto příjemnější. Klidně poslouží jako výživná svačinka nebo laskomina a tak se stává bezproblémovou alternativou nezdravých pochoutek, které navíc předurčují hubnutí k nezdaru. Je zdrojem energie a vitality, která je nezbytná pro pohyb a cvičení.