Znáte přírodní antibiotika?

Nejzdravější přírodní antibiotika 

Proti veškerým bakteriím způsobujícím více či méně závažná onemocnění, v mnoha případech i smrt, velmi efektivně bojují synteticky vyrobená antibiotika. První takovéto antibiotikum bylo vyrobeno v roce 1909, jež bylo po třiceti letech nahrazeno penicilínem. Na světě ovšem existují i jiná antibiotika a to přírodní. Ta se používala nejenom již ve středověku, ale jejich léčebná síla je známá a hojně využívaná i v současné době. Pokud se řadíte k lidem, kteří využívají sílu přírodních antibiotik, potom byste ale měli vědět, že některé bylinky a koření jsou schopny rušit účinky léků, které jsou dlouhodobě užívány. V takovém případě je více nežli rozumné, poradit se se svým lékařem.

Přírodních antibiotik je mnoho. Představme si ve stručnosti deset nejlepších a nejznámějších bylinek, které se pyšní obrovskou antibiotickou silou.

Česnek – Aromatická rostlina, specifická svojí vůní, za niž je zodpovědná síra. Česnek se honosí obrovskými imunitními vlastnostmi a je doslova vynikajícím bojovníkem proti rezistentním bakteriím. Česnek má antifungální, antivirové a antiparazitické vlastnosti a působí jako perfektní prevence proti rakovině.

Cibule – Velmi podobně jako česnek, má i cibule stejné fytochemické vlastnosti. Úžasná při snížení horečky, zmírnění nevolnosti, dokáže účinně odstraňovat infekci uší, dokáže zmírnit problémy s dýcháním atd.

Zázvor – Tato rostlina, hojně používaná při nachlazení, má velkou řadu terapeutických vlastností. Díky své léčebné síle je zázvor také nazýván mocný kořen. Jedná se o rostlinu, jejíž přirozeností je silné antibiotikum, úspěšně bojující proti veškerým bakteriím.

Olivové listy – U nás spíše známější olivový olej, o jehož výhodách už slyšel zřejmě každý z nás. Celou řadu zdravotních výhod mají ovšem i olivové listy. Například při metabolizaci krevního cukru, jež působí jako antioxidant, je velmi nápomocný právě extrakt vyrobený z olivových listů. Ten navíc kontroluje LDL cholesterol. Olivové listy také obsahují fenolické sloučeniny, zabíjející škodlivé viry a bakterie.

Jablečný olej – Výrobek z fermentovaných jablek je naprosto bezkonkurenční v boji proti některým druhům kvasinek a hub. Vynikající pomocník při detoxikaci lidského organismu.

Eukalyptus – Má mnoho léčebných účinků: antioxidační, analgetické, protizánětlivé, imunostimulační a spasmolytické. Navíc úžasný bojovník při nachlazení a chřipce. Způsoby užívání jsou dva – orálně a inhalačně – nastupuje okamžitá úleva při astmatu či při chronických plicních obtížích. 

Myrha – Nepřekonatelných léčivých účinků této ne příliš známé rostlinky, se v tradiční medicíně používá hlavně při léčbě nachlazení, poruch trávení, astmatu, vředů, rakoviny, syfilitidy, křečí, kašle, malomocentsví, zánětu plic a veškerých houbových infekcí. Ale pozor, ačkoliv je tato bylinka nesporně vynikající, neměla by se používat déle než dva týdny.

Křen –  naše babičky používaly tuto silně aromatickou rostlinu při odstraňování zánětu dutin, při vylučování hlenu. Křen také perfektně prokrvuje obličej. Tradičně a snad nejčastěji se používá při léčbě zánětu plic, chřipce a nachlazení.

Skořice – V ajurvédské medicíně se skořice už od pradávna používá především jako stimulant, antifungální a protiprůjmový prostředek. Skořice je také schopná stimulovat tok krve a snížit hladinu cukru v krvi.

Echinacea – Ačkoliv u nás ne příliš známá bylinka, o to více preferovaná a vyhledávaná ve střední a východní části Severní Ameriky. Je výborná nejenom při nachlazení, chřipce a zánětech dýchacích cest, ale také při léčbě oparů, infekce dýchacích cest, infekce močových cest, vaginálních kvasinkových infekcí, zánětu mandlí, proti bradavicím, na pomoc při ušních infekcích, při výskytu HPV. Tato bylina je skvělá pro léčbu chronické únavy, migrény, úzkosti či revmatické artritidy. Výhodou této rostliny je fakt, že se pro léčebné účely dá použít každičký její kousek.