Znáte syndrom sexuálního vyhoření?

Když chtějí oba partneři, je možné domácí nudný sex změnit

„Když dva se rádi mají….“ – zpívá se ve starém šlágru. A tak jako v písničce, tak i v životě přichází zamilovanost. S láskou tak nějak samozřejmě dochází na sex. Je něžný, krásný, vášnivý. S přibývajícími lety ovšem vášeň ustupuje a tam, kde se o tuto biologickou potřebu nepečuje, se ze sexu stává nudná rutina. Co s tím? Někdo si chce pomoci pornografickými filmy, jiný sází na svůdné prádélko a někdo zase třeba na erotické pomůcky. Škoda, že taková univerzální rada jak zabít nudu v posteli prostě neexistuje.

Pravda je ovšem taková, že zaručeným vrahem sexuálních aktivit jsou děti. V tomto bodě bývají vynikajícími pomocníky prarodiče. „Nechte je, ať se celý víkend těší ze společnosti vnoučat. Budete mít dostatek času sami na sebe a na váš intimní život,“ radí sexuolog.

Z očekávání zklamání

Známé přísloví praví: „Na všechno musí být dva,“ V sexu to platí dvojnásob. Proto je vždy nutné vystihnout tu pravou chvilku, kdy na sexík jsou naladěni oba dva partneři, aby nedocházelo ke zbytečným zklamáním, jako v případě Karolíny. Ta si vysnila romantický večer se svým partnerem a už z práce mu poslala smyslnou smsku, že má velkou chuť se milovat. Na odpověď čekala dost dlouho a vůbec ji nepotěšila. Partner měl nějaké problémy v práci a na nějaké milostné radovánky neměl tím pádem ani pomyšlení. Zklamanou Karolínu tak čekalo pouze zklamání.

Z toho plyne poučení, že je potřebné znát a vědět, jak je na tom partner se svými touhami, prostě co od nás očekává, co ho dokáže spolehlivě naladit na tu správnou erotickou notu.

Sex koučka Julia Gaia Poupětová nabádá ke komunikaci mezi partnery: „Pro partnery je velmi těžké se trefit do přání toho druhého, pokud mezi nimi nedochází ke komunikaci. Je potřeba hovořit o tom, co ten druhý má rád, co ho vzrušuje a naopak, co mu vadí. Jen tak může dojít k sexuální harmonii.“ Dále uvádí: „Je potřeba se zamyslet a zjistit proč a z jakých důvodů se ze vzrušení při milování stala nudná rutina. Zdali za to může přemíra práce, pohodlnost, nedostatek soukromí či vzájemné odcizení atd.“

Pokud tedy nechcete dojít se svým partnerem až k rozvodovému stání, potom byste se měli pokusit změnit své léty zažité návyky. Protože pokud se o toto bude pokoušet jen jeden z partnerů, zatímco ten druhý nechce měnit nic, zcela jistě u rozvodu skončí.

Chtějte pouze možné věci

„V dlouhodobém partnerství je sexuální rutina doslova nevyhnutelná,“ uvádí k tomuto ožehavému problému realista Weiss. „Nelze očekávat, že po dvaceti letech bude milování stejně tak krásné a jiskřivé, jako když se partneři seznámí. Kdo toto očekává, bývá nemile překvapen a velmi brzy zklamán.“ Podle něho není žádnou výjimkou, když takto sžití lidé žijí vedle sebe doslova jako bratr se sestrou. Prostě se potřebují, je jim tak dobře. Milují se a nejsou spolu jen kvůli sexu.

Překvapení se občas nevyplácí

Chcete svého partnera překvapit? Plánujete nějakou akci, korunovanou něžným milováním? Potom ale napřed třeba nenápadně zjistěte, jak je na tom váš partner, protože můžete být odmítnuti. Z toho zákonitě pramení velké zklamání. Přesně jako Viktor, když chtěl překvapit svoji manželku romantickou večeří při svíčkách, s příslibem kouzelné chvilky a romantického a něžného milování. Odmítnutí bylo jako ledová sprcha. Monika totiž měla problém v práci a z hádky se šéfem ji rozbolela hlava.

Odborníci radí: Je lepší, pokud chcete překvapit svého partnera něčím neobvyklým, připravit ho na to. Nemusí vědět, o co se jedná, stačí pouhý příslib něčeho tajuplného. Tak se můžete přesvědčit, jak na tom je vaše drahá polovička. Tímto předejdete odmítnutí a velkému zklamání.

Inspirujte se vzájemně, udělejte si čas na hezké chvilky

Nutíte se do sexu jen proto, abyste vyhověli svému protějšku? Nedělejte to! Podle sexuologů je tohle cesta do pekel. Raději předcházejte zavčasu partnerské sexuální nespokojenosti. Nejlepší je o všem mluvit. Tak předejdete i takovým nepříjemnostem, jako je nucení sebe nebo partnera do sexuálních aktivit, které vám nejsou po chuti.

Weiss před tímto varuje: „Většinou se hlavně ženy nutí do všemožných praktik, jen aby vyhověly svému protějšku. Takováto „řehole“ ovšem může časem vyústit až k tělesnému odporu vůči partnerovi.“ Podle jeho slov je vždy lepší se řídit sexuálními potřebami toho z páru, jenž má nižší potřebu tělesného kontaktu. V opačném případě dochází k nevěrám, které vedou k rozchodům.

Vyzkoušejte proto společně různé sexuální praktiky, které najdete jako inspiraci například v literatuře, erotických filmech….  Proč nezkusit společnou koupel se skleničkou vynikajícího vína? Vytvořte si z vonných svíček romantické pozadí. Hlaďte se a mazlete. Nebo si jen tak přituleni k sobě povídejte. Uvidíte, že ta správná chvilka přijde sama. Najděte si takovou předlohu k erotice, která bude vždy a za všech okolností vyhovovat oběma. Uvidíte, že i po společně strávených letech to bude krásné tak, jako za mlada.

 

Víte, jak odbourat partnerskou nudu v sexu? Podělte se s námi o svoje zkušenosti.

 

Pro lepší libido EKOMARKET.cz doporučuje:

Červený kořen - pro stimulací mužské pohlavní síly, podporuje funkci pohlavních orgánů, harmonizuje nervový systém 

Kamavit forte - účinný přípravek pro normalizaci sexuálních funkcí, pro muže i ženy

Rejunova - přípravek pro muže - Proti impotenci, stimulace sexuální aktivity, afrodizikální účinky

Neroli - 100% esenciální olej - trpké večerní aroma pomáhá při nespavosti a při zvýšené podrážděnosti. Je považováno za jedno z nejsilnějších afrodiziak. 

Jasmín - 100% esenciální olej  - Účinky na duši: mírní deprese, působí jako afrodiziakum, uklidňuje, citově ohřívá, uvolňuje, eroticky stimuluje (u žen). Použití při strachu, apatii, frigiditě, lhostejnosti, impotenci, neradostnosti, melancholii, poraženectví, psychosomatických (duševně podmíněných tělesných) potížích, k otevření uzavřených lidí, propůjčuje optimismus a důvěru, uvolňuje duševní křečovitost, posiluje sebedůvěru. 

Koupelová sůl s růží stolistou - květ růže stolisté obsahuje růžovou silici, která má ve Francii pověst afrodiziaka. Pomáhá též při revmatických potížích.