Znáte účinnou léčbu proti parazitům?

Účinná léčba proti parazitům? Nimba

Nimba se podle tradic vždy používala ke zbavení se veškerých parazitních forem z těla. Tento doslova zázračný strom zaujal vědce natolik, že se rozhodli prozkoumat jeho úžasné léčivé účinky na lidský organismus. Podařilo se jim prokázat, že Nimba je vysoce účinná nejenom proti vnějším, ale i vnitřním parazitům. V ajurvédské medicíně existuje řada prostředků a domácích medicín, které využívají právě k tomuto účelu mocnou sílu Nimby. Ajurvédští léčitelé předepisují šťávu z nimbových listů jako vysoce účinný prostředek proti vším a svrabu.

Ve výtažcích z Nimby jsou bohatě obsaženy složky, jež se podobají hormonům. Ty velmi zdatně narušují veškerý životní cyklus vnějších parazitů, jako jsou právě vši anebo svrab. Tyto „bojovné“ složky ničí schopnost parazitů přijímat potravu a jejich vajíčkům zabraňují ve vylíhnutí. Není zřejmě žádnou novinkou, že se vši i svrab v poslední době stávají odolnými proti veškerým moderním prostředkům, majícím za úkol zlikvidovat je. Proto může být použití Nimby nejen nejbezpečnějším, ale i nejúčinnějším prostředkem v boji proti těmto obtížným a hlavně nepříjemným parazitům.

Svrab neboli zákožka svrabová je zasažena Nimbou úplně stejně jako vši. Svrab je ovšem z hlediska rozsahu daleko problematičtější než vši, které parazitují pouze ve vlasové části. Proto se postižené části svrabem doporučují namáčet v lázni smíchané s tinkturou z nimbových listů nebo silným odvarem. Celková koupel zasažených míst kůže by měla trvat nejméně patnáct minut a hned potom je potřeba použít nimbové mýdlo či šampon a to k velmi důkladnému umytí. Po takovém ošetření je velmi vhodné, ba přímo nezbytné, ošetřit kůži nimbovým krémem, popřípadě mlékem. Svědění, doprovázející onemocnění kůže svrabem, ustupuje po takovémto ošetření prakticky okamžitě a samotná zákožka svrabová mizí již po několika dnech.

Svrab se ovšem nezabydluje pouze na kůži, ale infikovány bývají i lůžkoviny a oblečení. Z tohoto důvodu je nutné tyto věci vyprat v pořádně horké vodě s nimbovým mýdlem.

Další léčebnou kůrou je čaj z Nimby. Ten se v tropech používá k zbavení intestinálních (střevních) červů. Zbavit tělo těchto velmi nepříjemných parazitů pomáhá čaj s desíti kapkami nimbové tinktury anebo pěti nimbovými listy a to po dobu jednoho týdne – dvakrát denně.

Další, velmi závažnou (mnohdy neléčitelnou) parazitní nemocí, je tolik obávaná malárie. Ta, jak známo, postihuje stovky lidí a to po celém světě. Tato nemoc má na svědomí cca dva miliony úmrtí ročně. Ojediněle se vyskytuje i v Severní Americe a to nejenom z důvodu výskytu nových druhů komárů, ale i vinou některých turistů, kteří si malárii přivezou z regionů, kde je tato nemoc běžnou záležitostí. Výtažek z Nimby má i v tomto případě pozitivní dopad – při jeho požití postiženým jedincem, začne hubit  parazity způsobující malárii, vyskytující se v krvi lidského hostitele. Nimbový olej silně odpuzuje komáry a proto je vynikající prevencí před jejich bodnutím. Účinkuje cca dvanáct hodin. Nimba tak nabízí doslova jednoduchý a hlavně lehce dosažitelný léčivý prostředek proti malárii a to i v oblastech, kde se tato nemoc běžně vyskytuje. Je zajímavostí, že právě tyto oblasti jsou zároveň i domovem nimbového stromu.

Největší výskyt parazitů je zaznamenán jako běžný problém v drtivé většině rozvojových zemí, jako je Afrika. V nich těmito nemocemi každoročně onemocní miliony lidí nebo dokonce zemřou. Pomoc je velmi jednoduchá. Představuje prostředky z Nimby, které mohou být velmi účinné při boji s parazity, jakož i prevencí před problémy, které tito parazité způsobují.