Blog

Co nevíte o skořici...

Jak využít skořici na hubnutí i snížení cholesterolu?

Vůně skořice nám připomíná hlavně vánoční svátky, věděli jste ale, že vám tohle zázračné koření může dopomoci k ideální postavě a zlepšit zdravotní stav? Čaj ze skořice nejen rozpustí tuky na břiše a sníží cholesterol, ale navíc i výborně chutná.

Původ voňavého koření

Skořice je koření získávané z větví tropických stromů rodu Cinnamomum. Jejich domovinou je Karibik, jižní Amerika a jihovýchodní Asie. Lidé skořici používali již od roku 2000 před naším letopočtem. Ve starověkém Egyptě patřila mezi vysoce ceněné komodity.

Svitek skořice vzniká seřezáváním stonků skořicovníku. Vnitřní kůru následně výrobci extrahují a odstraní dřevnaté části. Jakmile kůra uschne, vzniklé proužky zavinou do ruliček. Takzvané skořicové tyčinky následně mohou buď rozemlít na skořicový prášek, nebo je prodávat vcelku.

Druhy skořice

Skořici rozdělujeme na dva základní druhy, Cejlonskou a Čínskou.

Cejlonská skořice neboli pravá (Cinnamomum verum) – pochází ze Srí Lanky, je vzácná a poznáte ji podle výraznějšího aroma a vyšší ceny.
Cassia neboli čínská skořice (Cinnamomum aromaticum) – nejběžnější odrůda skořice pocházející z Číny, je výrazně levnější než pravá skořice.

Pokud je to možné, dávejte ideálně přednost pravé cejlonské skořici. Odrůda Cassia obsahuje daleko vyšší podíl sloučeniny kumarin, která může být ve vysokých dávkách dokonce škodlivá. Podle výzkumu je obsah kumarinu v cejlonské skořici podstatně nižší, než u Cassie.

Většina běžných supermarketů ovšem prodává pouze levnější skořici odrůdy Cassia, pravou skořici je třeba vyhledat buď ve specializovaných obchodech s kořením, případně obchodech se zdravou výživou.

Skořice na hubnutí a snížení cholesterolu

Skořice obsahuje antioxidační látky, jako jsou polyfenoly, které chrání tělo před oxidačním poškozením způsobeným volnými radikály. Ve studii, která srovnávala antioxidační aktivitu 26 druhů koření, se skořice ukázala jako jasný vítěz. S velikou převahou dokonce předběhla známé superpotraviny jako česnek či oregano.

Pravidelné užívání skořice dokáže snížit hladinu krevního cukru i cholesterolu v krvi a působit tak proti vzniku diabetu a rozvoji srdečních chorob. Konzumace skořice totiž snižuje množství glukózy, které vstupuje po jídle do krve. Podle studie to funguje tak, že látky obsažené ve skořici zasahují do činnosti mnoha trávicích enzymů, což zpomaluje rozklad sacharidů v trávicím traktu.

Skořice mimo jiné dokáže také snížit některé nepříznivé účinky konzumace potravin s vysokým obsahem tuku a usnadnit tak hubnutí. Zahraniční studie spojila příjem skořice se ztrátou tuku a snížením obvodu pasu. Toto zázračné koření navíc obsahuje významné množství vlákniny, která vám pomůže dosáhnout doporučeného denního příjmu této živiny a navýšit tak pocit sytosti po jídle. Se shazováním kilogramů může pomoci i pozitivní efekt na hladinu glukózy v krvi.

Kromě svých blahodárných vlastností navíc skořice skvěle chutná, takže zařadit ji do jídelníčku by neměl být pro nikoho problém. Z koření si můžete udělat čaj, případně ho přidávat do sladkých i slaných pokrmů.

Benefity a léčivé účinky skořice

- zlepšuje trávení

- při nevolnosti

- proti nachlazení

- odstraňuje bolesti svalů a kloubů

- snižuje projevy revmatismu

- v boji proti infekci

- v boji proti celulitidě

- snižuje špatný cholesterol (ten příznivý ponechává)

- podporuje apetit

- mírní menstruační potíže

- mírní kašel

Zdroje: ireceptar.cz

Znáte psyllium?

Jak psyllium pomůže s hubnutím?

Víte, že psyllium užívaly už naše babičky? Je to přípravek, který uleví od zácpy, probere lenivá střeva a podporuje hubnutí. Jestli o něm ještě nic moc nevíte, přečtěte si, o co se vlastně jedná.

Jitrocel vejčitý (indický) neboli Plantago ovata se pěstuje především kvůli semenům: jejich slupky jsou totiž bohaté na rozpustnou i nerozpustnou vlákninu a vyrábí se z nich psyllium, speciální vláknina, která prospívá zdraví střev a pomáhá hubnout. Jak to dokáže?

Co to je psyllium a jak funguje

Psyllium obsahuje benefity obou druhů vlákniny – rozpustné i nerozpustné. Rozpustná se – jak název napovídá – rozpouští ve vodě, zpomaluje trávení a prodlužuje pocit sytosti; nerozpustná funguje jako kartáč střev a čistí tělo od usazenin a škodlivin. Skvělé navíc je, že psyllium neobsahuje téměř žádné kalorie a nabízí tak vlákninu v nejčistší podobě. Co všechno dokáže?

1. Snižuje cukr a cholesterol v krvi

Když se psyllium spojí s tekutinou, nabobtná a až čtyřicetinásobně zvětší objem. K čemu je to dobré? V tenkém střevě vytvoří gel, který pomáhá při kontrole hladiny cukru a tuků v krvi, protože zpomaluje trávení. V tlustém střevě slouží jako potrava pro bakterie a tím udržuje probiotickou mikroflóru v trávicím systému. V prvním případě tak psyllium přináší výhody vlákniny rozpustné, v druhém nerozpustné.

2. Tlumí chuť k jídlu

Pozitivní účinky psyllia na prodloužení pocitu sytosti má na svědomí jeho gelová konzistence, kterou po smíchání s vodou slupky semen vytvoří. Ta poměrně účinně potlačuje chuť k jídlu – a zrovna to je při snaze o shazování nadbytečných kil více než užitečné. Gel se v žaludku a střevech roztahuje a vytváří povlak, díky němuž jste zasycení delší dobu a nemáte potřebu mlsat a přejídat se.

3. Uleví střevům od zácpy i průjmu

Kromě podpory hubnutí se psyllium již od dob našich babiček (a možná ještě dříve) užívá rovněž k normalizaci střevních a trávicích potíží. Slouží k úlevě od zácpy, ke změkčení stolice, zpevnění průjmovitých výkalů a ke zmírňování projevů střevní neurózy, tedy dráždivého tračníku: patří k nim potíže s vyprazdňováním, střídání zácp a průjmů, pocit nedokonalého vyprázdnění, stálé nutkání odskočit si na velkou a další nepříjemnosti

4. Čistí tělo jako super detox

Psyllium představuje jednu z nejlevnějších forem detoxikace, jelikož na sebe váže škodlivé látky a toxiny. Není to ale jen tak. Aby byla detoxikace účinná, je třeba vyhýbat se zpracovaným potravinám plným konzervačních či chemických látek, kterými produkty často doplňují výrobci, aby lépe chutnaly, vypadaly a déle vydržely.

5. Funguje jako levný zdroj vlákniny

Psyllium je navíc relativně laciné – u nás na eshopu stojí 75 g 39,-Kč. Jedna čajová lžička nabízí asi tři gramy vlákniny, což znamená, že psyllium pomůže kontrolovat její dostatečný příjem (doporučená denní dávka vlákniny je 30 gramů) a docílit tak všech benefitů, které její konzumace nabízí.

Jak užívat psyllium

Doporučená dávka je 5 lžiček psyllia denně – vyšší dávky mohou trávení naopak narušit nebo zamezit vstřebávání důležitých látek do tkání a buněk. Při redukci hmotnosti přidávejte čajovou lžičku psyllia do každého jídla s dostatečným množstvím tekutiny. Hodí se do smoothie, mléčných koktejlů a jogurtů.

Výhodou je neutrální chuť, která se ztratí i v pokrmech, jako jsou polévky, kaše nebo dušený špenát. Když vlákninu smícháte s vodou, čajem či šťávou, dá se i vypít. Každou dávku psyllia zapijte ještě sklenicí vody, protože v těle vodu absorbuje – právě tím zvětšuje svůj objem.

Zdroj: prozeny.cz

Co nevíte o sádle...

Dejte sádlu druhou šanci. Je zdravější, než si myslíte

Sádlo jako superpotravinu by ještě před pár lety většina lidí pokládala za nevkusný vtip. Na černou listinu zakázaných surovin se přitom dostalo na základě „nízkotučného“ podvodu.

Po staletí patřilo k pilířům české stravy, ale zhruba před padesáti lety se dostalo na černou listinu zapovězených surovin. Omylem – či spíše podvodem. Sádlo se totiž stalo jednou z hlavních obětí spiknutí, ve kterém se spojili vědci s potravinářskými koncerny s cílem nahradit drahé tuky levnými cukry.

Na počátku podplatila americká cukrová lobby vědce z Harvardovy univerzity, kteří následně bagatelizovali škodlivý vliv cukru na kardiovaskulární nemoci a za hlavního viníka civilizačních chorob označili tuk. Po další desetiletí pak lidstvo masírovaly reklamy na nízkotučné produkty, v nichž odebrané tuky nahradil cukr.

Spotřeba cukru vesele rostla a v některých zemích překonala hranici 50 kilogramů na osobu a rok. U nás se pohybuje kolem 35 kilogramů, což je zhruba dvacetkrát více než před 150 lety.

Nečekaná superpotravina

O nízkotučném podvodu se ví poměrně dlouho, ale více se o něm začalo mluvit až v posledních deseti letech. Ve stejném období dochází také k renesanci sádla, jež patří k poměrně kvalitním tukům.

Dokonce když respektovaná stanice BBC sestavovala před třemi lety seznam stovky člověku nejprospěšnějších potravin, vepřové sádlo zde nechybělo. A pozor, nebylo nikde na chvostu žebříčku, ale rovnou v první desítce, po boku dýňových a chia semínek či mořských ryb. Mnoha dietologům to vyrazilo dech.

Pro lepší chuť

Sádlo jako superpotravina? Ještě před dvaceti lety by si všichni klepali na čelo. Přitom není jen cenným zdrojem minerálů a vitamínů skupiny B, jak zdůraznilo BBC, ale má také příznivý poměr zdraví prospěšných nenasycených mastných kyselin (zhruba dvě třetiny), na druhou stranu neobsahuje škodlivé transmastné kyseliny (ty se objevovaly hlavně ve ztužených tucích).

Sádlo má navíc vyšší bod přepalování, proto je vhodné také na smažení. Ale hlavně na rozdíl od mnoha olejů dává pečeným či smaženým pokrmům lepší chuť. Vepřový řízek či bramborák připravený na kvalitním sádle chutná mnohem lépe než řízek z fritézy naplněné řepkovým olejem.

O české zabíjačce

Sádlo je jedním z pilířů české národní kuchyně. O jeho masové rozšíření se paradoxně postaraly brambory, které se tady začaly pěstovat na konci 18. století. Díky bramborám z českého venkova vymizely opakující se hladomory. Pár řádků brambor za chalupou měl brzy každý, z malých přebytků bylo možné vykrmit i pašíka, takže netrvalo dlouho a každý sedlák měl v chlívku také tučné prasátko a každý rok v lednu či v únoru pořádal zabíjačku.

Zde musíme připomenout jeden zajímavý detail, který nám z dnešního pohledu už uniká. Hlavním smyslem zabíjačky nebylo nějaké zimní obžerství předcházející dlouhému velikonočnímu půstu: všechny ty jitrnice, jelita, ovar či prejt byly svým způsobem jen „vedlejšími“ produkty.

Účelem zabíjačky bylo získat a vyudit maso a hlavně vyškvařit sádlo, které pak hospodyním muselo vydržet po celý rok. Proto také vykrmený staročeský pašík vážil dva metráky, zatímco dnešní jateční váha prasat se pohybuje kolem 120 kilogramů.

Pečené a maštěné

Spotřeba sádla se v českých zemích pohybovala kolem deseti kilogramů na osobu a rok, sádlo se nejen mazalo na chleba (se škvarky a doplňkem v podobě kyselé okurky), ale hlavně se jím mastila bramborová jídla, kaše či placky, vdolky a další sladká jídla.

Sádlo patřilo do základu polévek, omáček či gulášů a také se na něm pekly buchty. Takže je jenom dobře, že už se k němu můžeme bez výčitek vrátit. Samozřejmě s mírou.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Víte, jak si lehce poradit s hmyzím kousnutím či bodnutím?

Přírodní repelenty a první pomoc na štípance

Štípance vyčistí šalvěj, svědění odstraní syrový brambor a otoky zmírní solný polštářek.

V přírodě k nim přijdeme a příroda také nabízí pomoc. Na letní štípance vyzkoušejte bylinky.

Čistí, zaženou bolest, otok i svědění

Ranku vyčistí šalvějová tinktura, šalvěj se totiž může pyšnit silnými dezinfekčními a antibakteriálními účinky.

Bolest zažene citron nebo ocet. Hned po kousnutí či odstranění žihadla natřeme postižené místo čerstvou citronovou šťávou nebo octem (nejlépe jablečným či vinným).

Svědění odstraní cibule, brambor či máta. Úporné svědění nám zmírní obklad z čerstvě rozkrojené cibule, brambory či čerstvě rozmačkané máty. Obklad necháme 30 minut působit.

Na otoky pak pomůže solný polštářek.

Šalvějová dezinfekce

Potřebujeme: 2 lžíce šalvěje, 2 dl lihu či ovocné pálenky

Postup: Šalvěj přelijeme lihem a vše necháme 14 dní na teplém místě louhovat. Nesmíme zapomenout denně protřepávat. Poté přecedíme a máme hotovo.

Solný polštářek

Potřebujeme: hadřík, sůl

Postup: Hadřík jemně navlhčíme, zabalíme do něj sůl a pak přiložíme na postižené místo. Vše necháme 30 minut působit.

Co hmyzu ani klíšťatům nevoní?

Před obtížným hmyzem ochrání vlastnoručně vyrobené repelenty. Obejdou se bez umělých přísad, ale dáte si s nimi trochu práce s přípravou. Vám možná budou vonět, létajícím ani lezoucím potvorám nikoli.

Přírodní kořeněný repelent

Potřebujeme: 6 tlučených hřebíčků (koření), 1 lžičku skořice, 3 tlučené badyány, půl lžičky drcených fenyklových semínek, 1 lžičku drcených anýzových semínek, 4 kuličky nového koření, 3 dl lihu či ovocné pálenky, lahvičku s rozprašovačem
Postup: Koření smícháme, zalijeme ho lihem a vše necháme 14 dní na teplém místě louhovat. Nesmíme zapomenout denně protřepávat (aby se uvolnily léčivé látky). Po uplynutí této doby přecedíme a dle potřeby se nastříkáme od hlavy až k patě.

Přírodní bylinkový repelent

Potřebujeme: 1 lžičku levandule, 1 lžičku pelyňku, 1 lžičku kořene puškvorce, 1 lžičku tymiánu, 3 dl lihu či ovocné pálenky, lahvičku s rozprašovačem.

Postup: Léčivky smícháme, zalijeme je lihem a vše necháme 14 dní louhovat. Nesmíme zapomenout denně protřepávat. Poté přecedíme, nalijeme do lahvičky s rozprašovačem a používáme dle potřeby.

Přírodní bylinkový repelent olejíčkový

Potřebujeme: 3 dl lihu či pálenky, 4 kapky 100% přírodního éterického oleje z levandule, 4 kapky 100% přírodního oleje z čajovníku (tea tree), 4 kapky 100% přírodního oleje eukalyptu, lahvičku s rozprašovačem.

Postup: Éterické oleje smícháme s lihem a pak používáme dle potřeby.

Třezalkový olej

Vůně třezalkového oleje odpuzuje veškerý hmyz. Stačí se jím tedy velmi lehce natřít od hlavy až patě.

Tip. Třezalkový olej se dá běžně koupit v bylinkářstvích, lékárnách či obchodech se zdravou výživou.

Repelentový olej

Potřebujeme: 3 dl olivového oleje, 6 kapek 100% přírodního éterického oleje z levandule, 4 kapky 100% přírodního éterického oleje z čajovníku (tea tree), 4 kapky 100% přírodního éterického oleje z eukalyptu, 1 lžíci lihu či jiného destilátu. Další varianta je namísto oleje z čajovníku použít olej z rozmarýnu.
Postup: Všechny uvedené přísady smícháme dohromady a vzniklý olej používáme dle potřeby. Před použitím ho nesmíme zapomenout dobře protřepat!

První pomoc v přírodě

Pokud nás hmyz „přepadne“ v přírodě, můžeme si postižené místo zklidnit přiložením rozmačkaného lístku jitrocele. Jestliže nemáme po ruce jitrocel, pak ranku rychle ošetří naše vlastní moč (urina má totiž stahující a dezinfekční účinky) či můžeme ložisko zchladit hlínou.

Zdroj: vitalia.cz

Co nevíte o červené řepě..

Červená řepa je léčitelka, která umí srovnat zdraví i psychiku

Patříte-li k těm, jimž červená řepa moc nejede, zkuste najít způsob úpravy, který vám zachutná. Možností je nepřeberné množství, určitě si vyberete. Vyplatí se to, tato zelenina je mimořádně účinná v prevenci závažných chorob a výrazný je i její pozitivní vliv na psychiku.

V jídelníčku červená řepa rozhodně nesmí chybět – měla by se tam objevovat často a dlouhodobě. Umí toho totiž pro nás hodně udělat.

První zmínky o pěstování červené řepy pocházejí už ze starověké Babylonie, kde jí přezdívali elixír zdraví a mládí. Její pravidelná konzumace skutečně prodlužuje všestranně kvalitní život.

Snižuje krevní tlak i hladinu cholesterolu, rozšiřuje cévy, podporuje jejich pružnost a chrání je před aterosklerózou. Díky tomu hraje významnou roli v prevenci kardiovaskulárních onemocnění.

Pomáhá i v ochraně před nádorovými chorobami a je doporučována i při jejich léčbě – zejména při chemoterapii. Dále posiluje imunitní systém, zlepšuje trávení a činnost jater, podporuje detoxikaci, stimuluje tvorbu červených krvinek, snižuje horečku, má pozitivní vliv na stav kostí aj.

Velmi příznivě červená řepa působí také na psychiku, takže vás příjemně naladí. Mimo jiné totiž obsahuje nervový přenašeč GABA, který zlepšuje náladu, nabuzuje v dobrém smyslu mozek, zvyšuje vitalitu, zmírňuje deprese a úzkosti, odplavuje stres.

Zkuste to se sladkým receptem

Vyzkoušejte třeba moučník Josefa Tydlačky, šéfkuchaře Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích, kombinující červenou řepu a kvalitní čokoládu.

Potřebujete 250 g uvařené červené řepy, 200 g 70% čokolády, 5 vajec, 200 g másla, 190 g hnědého cukru, 135 g hladké mouky, 10 g kypřicího prášku do pečiva, 3 lžíce kakaa a 5 lžic uvařené silnější kávy.

Čokoládu rozpusťte s máslem, přidejte vejce s cukrem vyšlehané do pěny a lehce promíchejte. Vmíchejte mouku s kakaem. Nakonec přimíchejte řepu rozmixovanou dohladka a vychladlou kávu. Vypracujte hladké těsto a nalijte ho do formy vymazané máslem a vysypané hrubou moukou.

Pečte 30 minut v troubě vyhřáté na 180 °C, pak formu otočte a pečte dalších 10 minut. Po vychladnutí ozdobte podle chuti – krémem, oříšky, kandovanou řepou (uvařenou v cukrovém rozvaru) a podobně.

Zdroj: idnes.cz

Znáte slzy skal?

Slzy skal: Jak vám pomohou s cholesterolem nebo pamětí?

Říká vám něco termín mumio nebo mumijo? Jedná se o horskou pryskyřici, která se považuje za slzy skal. Tak počkat, od kdy hory slzí a jak vám to může pomoci nejen se sexuálním životem?

V angličtině je to shilajit, v češtině také silajit. Pokud jste o horské pryskyřici ještě neslyšeli, věřte, že je to jeden z nejstarších přírodních prostředků na impotenci. Podle indických pramenů tradiční medicíny pozitivně ovlivňuje plodnost, vytrvalost, metabolismus, imunitu, paměť a vitalitu. A co to vlastně je?

Ájurvédský zázrak

Silajit je gumovitá, světle hnědá až černohnědá tekutina, pro kterou jsou domovinou zejména Himálaje, ale také hory v Rusku, Afghánistánu nebo Tibetu. Tento tak zvaný horský pot představuje fytokomplex s vysokou koncentrací minerálů, humusu, organických rostlinných materiálů a kyseliny fulvové. Již jen ta sama o sobě zlepšuje zdraví střev a imunitní funkce, ale také podporuje detoxikaci a chrání kognitivní zdraví.

Ne nadarmo se tak silajit stal bestsellerem ájurvédské medicíny. Indické prameny věnující se bylinám o něm tvrdí, že vyžene všechny „narušitele těla“. Proto je zpracováván a komerčně prodáván ve formě tablet a kapslí. Z jakých důvodů byste si ho měli pořídit i vy?

Reguluje hladiny cholesterolu

Nesmírnou výhodou mumia je jeho působení na udržování hladiny glukózy v krvi. Snižuje hladinu lipidů v séru (celkový cholesterol a triglyceridy) v těle. Také díky své antioxidační aktivitě vylučuje volné radikály a stimuluje imunitní systém.

Působí proti ztrátě paměti

Mumio vypouští toxiny a volné radikály rozpuštěné v přebytečné tekutině kolem životně důležitých orgánů, jako je mozek. Tím zabraňuje neurodegeneraci a buněčné smrti v mozku. Jinými slovy, jedná se o preventivní prostředek proti ztrátě paměti a demenci. Další pozoruhodnou vlastností tohoto bylinného léčiva je, že působí proti otokům.

Zvyšuje hladinu testosteronu

Nejen odborníci z řad ájurvédy tvrdí, že silajit je bezpečné afrodiziakum léčící erektilní dysfunkce, impotenci, předčasnou ejakulaci a neplodnost u mužů. Ovšem vypadá to, že ani ženy nepřijdou zkrátka. Četné studie na myších prokazují schopnost silajitu obnovit plodnost u samic potkanů, u kterých zároveň dochází k pozitivnímu nárůstu libida.

Na konečné závěry u lidských subjektů si sice ještě musíme počkat, ale prozatím situace vypadá slibně. A jak je to s dávkováním? Silajit užívejte dvakrát denně s mlékem. Nepřekračujte však denní doporučované množství 500 miligramů za den.

Zdroj: fitsrozumem.cz

 

EKOMARKET.cz doporučuje:

MUMIO 30 tbl.

Zlaté MUMIO altajské čisté 0,2 g - 20 tbl.

Co nevíte o Coca-Cole…

Znáte všechny triky, jak v domácnosti využít colu?

Domácí prostředky na úklid a čištění bývají levné a efektivní. Mezi osvědčené tipy patří i cola. Co všechno zmůžou v domácnosti hnědé nápoje tradiční chuti?

Mezi colové nápoje (zjednodušeně cola) patří nejen Coca-Cola, ale i „sestřenice“ Pepsi a všechny jejich varianty. Nejčastěji je cola zmiňována v souvislosti s cukrem a pro vaše tělo je nejlepší, když se jí vyhnete. Ale jako čistič a pomocník do kuchyně je nepřekonatelná. Ostatně přesvědčte se sami, jak široké má využití.

Skvrny zmizí jedna dvě

Nejlépe to funguje hned „za tepla“, tedy co nejdříve od potřísnění. Všechny colové nápoje si díky kyselině fosforečné, kterou obsahují, poradí se skvrnami od krve i čehokoli mastného. Američané rádi vtipkují o dvojici hamburger + cola:  jakmile se pobryndáte, hned to pocákejte pitím a máte po starostech. V našich končinách by se hamburger dal zaměnit za špekáček či klobásu.

Mastné skvrny však nehyzdí jen oblečení, ale také třeba podlahu v garáži. Platí pro ni stejná pravidla – jen bude potřeba více syceného nápoje a hodinka působení. Nakonec je nutné podlahu setřít čistou vodou, aby nebyla lepkavá.

Rezavé trápení

Tečky a skvrny od rzi? Na koberci či látce stačí pokapat, nechat působit a vyprat. Pokud máte hnědé fleky na nožích, rovnou jim dopřejte colovou koupel (stačí namočit na hodinu a pak umýt drsnou stranou houbičky a vodou). Na místech, která se nedají ponořit do roztoku, si poradíte obtočením kuchyňských utěrek namočených do coly. Doslova jako zázrakem „oživnou“ zarezavělé šrouby poté, co je zakapete.

Koupelna jako nová

Milovníkům coly to asi nepůjde snadno, ale nalijte sklenku do záchodu a nespláchněte. Po hodině na vás bude čekat mísa zbavená usazenin, kterou stačí jen dočistit. Díky obsažené kyselině citronové můžete colu využít i jako čistič oken nebo zrcadel (aplikujte přímo na hadřík). Podobně překvapeni budete poté, co sklenkou polijete dno kachlíčkovaného sprchového koutu a necháte hodinku působit. Nečistota usazená ve spárách zmizí jako mávnutím kouzelného proutku.

Stáhne barvu na vlasy

Do koupelny patří ještě dvě rady týkající se vlasů. Pokud chcete po barvení přelivem (smývatelnou barvou) rychle získat zpátky původní odstín, přelijte si kštici colou a nechte deset minut působit. Pak umyjte, jak jste zvyklí. A pokud byste někdy v dětských vlasech našli kus žvýkačky, neběsněte, protože pomoc je snadná. Papírový kapesníček namočte do coly a obtočte jím lepkavé místo. Po hodině působení by měla jít žvýkačka dolů.

Hmyz a škůdci, třeste se!

Slimáky a šneky láká cola podobně jako pivo, takže můžete kelímek syceného nápoje zakopat na záhon a nastražit tak pomalým návštěvníkům past. Podobně účinná je i jako lapač vos. Umí však i neutralizovat hmyzí podráždění. Po bodnutí vosou nebo včelou si můžete postižené místo potírat ubrouskem namočeným v cole a platí to i pro případ, že vás u moře žahne medúza. A ještě jeden, možná trochu kuriózní tip: kdyby vás na toulkách v lese skunk nebo tchoř obšťastnili svou smrdutou zbraní, zápach z kůže dostanete opláchnutím právě v cole.

Další použití 

Může se to zdát zvláštní, ale v Indii je cola velkým hitem na polích. Tamní zemědělci ji používají místo všemožných pesticidů – ke hnojení i pro boj se škůdci.

Cola pomůže i na přilepené mušky na předním skle auta nebo kapoty, jen je třeba po hodině působení vše dobře setřít stěrkou a vodou.

Připečené pánve se budou zase blýskat, pokud do nich nalijete colu, necháte chvíli působit a umyjete vodou.

Při úporném zvracení vám pomůže podávat vlažnou colu po lžičkách. Mezi lékařské rady to nepatří, ale efekt se většinou dostaví.

Zdroj: prozeny.cz

Víte, jak vyčistit staré a připálené pánve?

Staré a připálené pánve se budou opět blyštit čistotou. Dva osvědčené fígly šéfkuchařů, které nikdy nezklamou

Pokud spáleniny na vaší pánvi zašly tak daleko, že uvažujete o koupi nové, dejte jí ještě poslední šanci. Tyto dva triky na opotřebovanost určitě zaberou.

Pánev je nástroj, který bývá v kuchyni používán bezmála každý den. Není divu – většinou se lehce umývá a jídlo je na ní rychle hotovo. Problém ovšem nastává v momentě, kdy na ni před smažením zapomenete dát olej či máslo, nebo v ní necháte jídlo smažit až příliš dlouho. Poté vznikají různé spáleniny a kromě nelibého zápachu za sebou zanechávají i nehezké hnědé stopy. Navíc to nevypadá dobře ani před hosty. Naštěstí existují tipy, jak tuto komplikaci vyřešit.

Vnitřek pánve vyčistíte jednoduše

Celý trik čištění spálených věcí obecně spočívá v použití kombinace octa a jedlé sody. Tyto dvě látky spolu účinně reagují za vytvoření oxidu uhličitého. Toho jste si určitě mohli všimnout, pokud jste pomocí nich čistili ucpaný odpad, kdy dochází k napěnění směsi. Pro vnitřní spáleniny v pánvi budou rovněž účinné. Prvním krokem tohoto triku je nalít do pánve pouze tolik vody, aby zakryla dno.

Následně přilijte lžičku octa a směs dejte ohřát. Jakmile přivedete tekutinu k varu, odložte pánev na chladný povrch. Již při vaření jste možná mohli registrovat, že se spáleniny začaly odlupovat. Nyní už jen přisypejte jedlou sodu a nechejte směs vybublat. Poté za stálého drhnutí drátěnkou vylijte obsah do dřezu a máte hotovo. Při velmi rozsáhlých spáleninách je dobré postup opakovat.

Jak vyčistit vnější stranu pánve

I s tímto problémem si ocet a jedlá soda opět poradí. To je výhoda pro vaši peněženku, jelikož nebudete muset utrácet hříšné peníze za drahé chemické přípravky. Ty navíc dokáží zapáchat a při nesprávném použití hrozí újma na zdraví jak vaší pánve, tak vás samotných. K tomuto způsobu budete potřebovat plech, který je v průměru větší než daná pánev. Dno naplňte octem a přisypejte do něj rovnoměrně jeden šálek jedlé sody.

Špinavou pánev do vzniklé směsi položte a nechejte ji odmáčet alespoň po dobu 24 hodin. To je nejdůležitějším krokem celého triku, jelikož bez dostatečného času metoda nebude příliš funkční a spáleniny se budou držet nadále. Následujícího dne ji vytáhněte, vezměte si drátěnku a za pomocí octa a jedlé sody ji začněte drhnout. Poté už jen vše opláchněte vodou a pánev bude jako nová.

Zdroj: The Kitchn

Víte, jakou použít teplotu při praní prádla?

Skvrna sem, skvrna tam. Kdysi se prádlo pralo jen namáčením do vody a otloukalo o kameny. Nyní stačí nadávkovat prací prášek a zmáčknout knoflík. Horká voda je přitom obvyklým výchozím nastavením pro většinu pracích cyklů. Mnoho lidí totiž věří, že se jedná o jediný způsob, jak zajistit důkladné očištění prádla od špíny. Odborníci ale tvrdí, že horká voda naopak oblečení škodí. A nejen jemu. Její vinou trpí i životní prostředí.

Prokazatelné výhody

Nedávná studie publikovaná v časopise Dyes and Pigments poukázala na to, že zkrácení času a snížení teploty pracích cyklů může mít významné environmentální přínosy. Podle statistik přibližně 90 % spotřebované energie při praní je využito právě k ohřevu vody. Celkově vzato se jedná až o 19 % celkové spotřeby energie v domácnosti. Již jedna očista prádla vypraná kupříkladu na 30 °C tak prokazatelně sníží náklady a zmírní uhlíkovou stopu. Navíc to prádlu prospěje.

Dvě až tři mouchy jednou ranou

Jelikož jsou dnešní prací prášky a gely nesmírně výkonné, horkou vodu ani nepotřebují. Je však mezi nimi rozdíl. Gely jsou ideální pro citlivější materiály, pro méně zašpiněné prádlo, nižší teploty a kratší prací programy. Oproti práškům jsou koncentrovanější. Co se týče „sypkých“ produktů, věřte, že praním při vyšší teplotě účinek „prášku“ nezvýšíte, dokonce ho můžete paradoxně i snížit. Naopak při nižších teplotách se zachovávají barvy a prodlužuje se životnost tkaniny. Studie také prokazují, že zároveň tolik nedochází ke ztrátě mikrovláken.

Mikrovlákna jsou uvolňována z oblečení během každého praní a podle ekologů představují více než třetinu veškerého plastu, který se dostane k oceánu. A pozor, mikrovlákna z bavlny a jiných přírodních zdrojů se nacházejí v moři ještě ve větším počtu. Je tedy nutné se horké vody vzdát úplně?

Alergici a jejich potřeby

Vyšší teploty se doporučují pouze pro silně zašpiněné prádlo. Jejich využití je vhodné i pro osoby trpící alergiemi. V těchto případech může horká voda zabíjet bakterie. (Pro zničení roztočů v lůžkovinách jsou nutné teploty vyšší než 57 °C.) Pokud se s ničím takovým nesetkáváte, zvažte, zda skutečně není lepší šetřit po všech stránkách.

Zdroj: fitsrozumem.cz

 

EKOMARKET.cz doporučuje:

Lanolin na praní Wool Balsam 1,5 l - lanolínový regenerátor 4v1 na 100 % - praní, nádobí, úklid a další využití (zahrádkáři, motoristé aj.). VYROBENO V ČR 

Co nevíte o bramborách…

Zázrak, který končí v odpadu? Šťáva z brambor!

Uměli byste se obejít bez brambor? Asi ne – a to ještě nevíte, jakým zázrakem jsou nejen v kuchyni, ale i v lidové medicíně! Přečtěte si, co všechno svede šťáva ze syrových brambor a voda z vařených.

Až příště budete chystat bramborák a vymačkávat vodu ze strouhaných brambor, rozhodně ji nevylévejte. Je to totiž skoro zázrak: zdroj mnoha vitaminů a minerálů a také oblíbený prostředek v lidových receptářích. Jediné, čeho byste se měli vyvarovat, je konzumace šťávy ze zelených, nedozrálých a hodně naklíčených brambor – může obsahovat významné množství jedovatého solaninu!

Co obsahuje šťáva a voda z brambor

Brambory jsou bohaté na draslík, hořčík, vápník, železo a zinek a obsahují také důležitý selen. Jsou cenným zdrojem mnoha vitaminů, především céčka. Najdete v nich i alantoin, který podporuje regeneraci, srůstání kostí po zlomeninách i obranu proti bakteriálním infekcím. Všechny tyto cenné látky obsahuje samozřejmě i šťáva z čerstvých brambor, a dokonce i ta z brambor po vaření, i když tam je jich o poznání méně, protože prošly varem a tekutina není tak koncentrovaná.

Jak udělat bramborovou šťávu

Šťávu můžete vymačkat ze syrových strouhaných brambor, ale lze je dát i do odšťavňovače. Nové brambory neloupejte, jen umyjte a zbavte nedokonalostí: nejvíc živin je těsně pod slupkou. Nejlepší jsou samozřejmě hlízy pěstované bez zbytečné chemie. Bramborovou šťávu nelze skladovat, vyrobte si vždy čerstvou. A jestli vám nechutná, lze ji vylepšit ovocnou šťávou. A co všechno dokáže?

1. Hojí afty i žaludeční vředy

Šťávu z brambor kloktejte, máte-li zánět v dutině ústní, trpíte na afty nebo máte parodontózu. Při žaludečních a dvanáctníkových vředech pijte 50 ml čerstvé šťávy čtyřikrát denně.

2. Zpomaluje stárnutí

Vysoký obsah vitaminu C posiluje imunitu a stimuluje tvorbu kolagenu – šťáva tak bojuje proti stárnutí, zrychluje hojení ran, vylepšuje vzhled jizev a má skvělé antioxidační vlastnosti.

3. Normalizuje vyprazdňování

Vylaďuje trávení, odstraňuje zánět ve střevě a působí proti nadýmání a hodí se jak při zácpě, tak při průjmu: pije se po troškách během dne, dokud potíže nevymizí.

4. Zlepšuje náladu a spánek

Brambory obsahují i aminokyselinu tryptofan, která je důležitá mimo jiné i pro správnou funkci nervové soustavy. Bez ní tělo nevyprodukuje dostatek hormonu štěstí serotoninu ani hormonu spánku melatoninu – a oba jsou přitom zásadní pro dobrou náladu, odolnost vůči stresu a kvalitní spánek.

5. Snižuje tlak a chrání cévy i srdce

Významný obsah draslíku zlepšuje stav cév a tepen. Vysoký tlak pomůže snížit alespoň měsíční kúra, při které se pije dvakrát denně 1 dl bramborové šťávy. Sklenice šťávy denně by měla snížit riziko mrtvice a infarktu, protože pokryje asi polovinu denní dávky draslíku. Minerál odplavuje vodu i škodliviny, takže prospívá i ledvinám.

6. Pomůže od kožních problémů

Abyste si šťávou z brambor vylepšili stav kůže a potlačili celulitidu, nemusíte ji pít, stačí ji přidat do koupele nebo jí pokožku potírat – to je také skvělá prevence odřených stehen.

7. Urychlí uzdravování

Bramborová šťáva obsahuje niacin (= vitamin B), který stimuluje krevní oběh a tím zlepšuje okysličení organismu. Zlepší tak distribuci živin a urychlí hojení a uzdravování.

8. Uleví při pálení žáhy

Pálí vás často žáha? Vypijte 1 dl bramborové šťávy smíchané se lžící šťávy z citronu. Rychle se vám uleví.

9. Vyčistí okna a zažene mšice

Bramborová šťáva se dá využít i jako prostředek na mytí oken – stačí přidat 1 dl do kbelíku s vodou a sklo se bude krásně lesknout. Funguje i jako přírodní přípravek proti mšicím, stačí ji naředit vodou a rostliny postříkat.