Domácí solná jeskyně SALIN PLUS + Insalin se solnými ionty ZDARMA (v hodnotě 990,- Kč)

Kód: 10002
Neohodnoceno
Značka: SALIN
4 190 Kč –4 %
23126 domaci solna jeskyne salin plus insalin se solnymi ionty zdarma v hodnote 990 kc
4 190 Kč –4 % 3 990 Kč
Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
22.5.2024

SALIN PLUS solný přístroj pro čištění vzduchu. SALIN PLUS zajistí čistění vzduchu v prostoru s objemem do 150 m3 (menší byt).

K přístroji SALIN PLUS od nás nyní dostanete lehce přenosný mini inhalátor Insalin v hodnotě 949 Kč ZDARMA!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čistička vzduchu SALIN svými parametry a vlastnostmi navozuje v místnosti identické podmínky ovzduší, jaké jsou v solných dolech, přírodních solných jeskyních, na mořském pobřeží a v neposlední řadě již zmiňovaných uměle stavěných solných jeskyních. 

Přístroj SALIN funguje jako velmi účinná biologická čistička vzduchu, která pracuje na principu „neutralizace pachových částic“, tedy nemusí přefiltrovat veškerý vzduch v místnosti (jako musí běžné čističky vzduchu) a tím dosahuje výrazně vyšší účinnosti s velmi nižší spotřebou elektrické energie (pouze 10W/hod):

• vyčistit vzduch v místnosti (je svěží, chladnější)

• likviduje „vířivý prach“ – největšího nepřítele všech astmatiků a alergiků

• odstraňuje zápach z cigaretového kouře a „zatuchlý“ zápach (z dýhovaného nábytku, koberců z umělých vláken, starých knih, papíru,...) 

Přístroj SALIN používá absolutně nový proces v úpravě vzduchu s nucenou cirkulací vzduchu, který prochází přes filtrační blok s granulemi soli, které jsou tvořeny především chloridem sodným.

Přístroj má jednoduchou konstrukci, obsahuje ventilátor a filtrační blok se solnými granulemi.

Proudění vzduchu je nastavitelné pomocí potenciometru.

Solný přistroj pro čistění vzduchu SALIN pracuje při průchodu vzduchu přes filtrační blok a dosahuje neustále jemný a stálý obsah suchého aerosolu chloridu sodného v okolním prostředí, který mění ionizaci vzduchu.

Přístroj má široké využití v tom, že dokáže zabezpečit všeobecné čištění vzduchu v prostoru, kde je používán: v domácnosti, kanceláři a do konce i v autě.

SALIN PLUS zajistí čistění vzduchu v prostoru s objemem do 150 m3 (menší byt). 

Přístroje SALIN jsou v současné době nejmodernější a nejprogresivnější formou využívání léčebné terapie, která se nazývá HALOTERAPIE. SALIN pracuje na progresivním způsobu cirkulace vzduchu přes blok, obsahující unikátním způsobem upravenou velmi čistou transylvánskou sůl (98% NaCl, na tuto úpravu byl udělen světový patent) a tímto způsobem dodává do ovzduší v místnosti suchý aerosol chloridu sodného, který mění ionizaci vzduchu (zvyšuje v ovzduší obsah záporně nabitých iontů tzv. vzdušných vitamínů) a dodává do ovzduší mikročástice soli, které mají léčebný účinek na lidský organismus. 

Účinky užívání

Všeobecné hygienické účinky

Pří užíváni přístroje SALIN lze pozorovat všeobecný účinek na zlepšení kvality ovzduší a to při zadržování prachu, odstranění cigaretového kouře, dále eliminuje nepříjemné pachy (pot, plísně, staré knihy). Používání přístroje SALIN získáte zvláštní kvalitu ovzduší, které se stane svěží a příjemné na dýchání. Tyto účinky zařízení lze obecně využívat k zajištění pohodlnějšího a příjemnějšího vnitřního prostředí. 

Všeobecné zdravotní účinky

Přístroj nezpůsobí korozi v prostoru použití.

Všeobecné používání přístroje SALIN zdravými lidmi nebo lidmi s různými onemocněními dýchacích cest, ukázalo řadu obecně prospěšných účinků: zvýšení odolnosti proti nachlazení, klidný a uklidňující spánek, psychický pohodový stav, snížení dýchacích problémů, odstranění nebo alespoň snížení chrápání.

Nedoporučuje se používat přístroj venku nebo v prostorách s větší vlhkosti a párou (koupelny, bazény, sauny, sklepy, atd.), v prostorách zaprášených, v místnostech s olejovými aerosoly (kuchyně). Snižuje se tímto doba využití filtračního bloku! 

Zvláštní doporučení z hlediska lékařských účinků

Lidé s dýchacími problémy budou rychle cítit výrazné zlepšení kvality ovzduší, které se tak stane snadněji dýchatelné a čerstvější.

Také je velice pravděpodobné rychlejší zjištění výrazně příznivých účinků, jako je například menší nebo žádné používání antiastmatických inhalátorů. Doporučujeme ale věnovat zvláštní pozornost vašemu aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Pro své blahodárné účinky je čistička vzduchu SALIN doporučená jako doplněk pro lidi s všeobecnými dýchacími problémy, ale také pro zdravé lidi ke zvýšení odolnosti dýchacího ústroji.

Pro své účinky na fluidizaci respiračních sekretů a posílení vibrací buněk, umožňuje odstranění sekretu dýchacích cest a tím zabezpečuje snadnější a "pohodlné" dýchání.

Pročišťuje nosní dutiny a dokonce snižuje chrápání. 

Léčebné účinky

Používaní přístroje lidmi s onemocněním dýchacího ústrojí zdůrazňovalo řadu příznivých účinků na široké spektrum onemocnění horních a dolních dýchacích cest.

V ORL onemocněních SALIN dokazoval, že muže být velkou pomocí v případě rýmy, zánětu dutin, zánětu hrtanu a při všeobecném omezení reakcí v alergických problémech.

V plicních onemocněních byly dosaženy příznivé výsledky v případě astma, asthmatické formě bronchitidy, bronchitidy, silikózy, při využití v zotavení TB, a dalších onemocněních.

Příznivé účinky byly pozorovány v několika dalších případech nedostatečného dýchání, například při srdečních onemocněních nebo při problémech způsobených štítnou žlázou. 

Všeobecné důkazy o léčebných účincích

Sodné ionty jsou uznávány, a to jak v odborné literatuře, tak většinou lékařů jako hlavní stabilizátor buněčné membrány na úrovni epitelu dýchacích cest.

V přítomnosti sodných iontů probíhá fluidizace bronchiální sekrece u horních dýchacích cest a tímto se zvyšuje množství solné fáze v hlenu. Kromě toho je aktivován ciliární pohyb (dokonce i v případě chronických kuřáků, kde je známo, že je tato činnost značně oslabená), což vede k rychlému odstranění respiračních sekretů.

Sodné ionty způsobí snížení edému horních aerodigestivních cest (plocha palatinu, oblasti jazyku a mandlí) které bývají často u osob s chronickým chrápáním. Zánětlivý edém, na úrovni středních nosních dutin se snižuje také, což vede k obnovení jeho propustnosti a drenáži vedlejších nosních dutin.

Tyto zjištění jsou obecně známé a tvoří základní klinické doporučení u různých chronických onemocnění dýchacích cest, pro mořské aerosolové a lázeňské léčby v sanatoriích a solných dolech.

Pomocí zařízení SALIN se zajistí snížení zánětlivých edémů v celém dýchacím ústrojí, což umožňuje postupné snižování dávek specifických léků z důvodu větší účinnosti lékařského ošetření.

Lepší funkce dýchacího ústrojí, což je zásadní pro zajištění dobrého zdravotního stavu, dovoluje vyřešení velkého množství dýchacích problémů a obecně zajistí zlepšení odolnosti vůči různým respiračním onemocněním pro všechny uživatele přístroje SALIN.

Chcete-li získat významný vliv, doporučuje se používat přístroje minimálně 8 hodin denně. V prvním období používání (alespoň jeden měsíc) se doporučuje intenzivní využívaní zařízení zejména v noci. Doporučuje se používat všechny možnosti ke zvýšení doby užívání přístroje v prostoru, ve kterém se nacházíte, doma nebo v kanceláři. Pro zvýšení účinnosti se doporučuje zapnout zařízení 1-2 hodiny před vstupem do místnosti.

LÉKAŘSKÝ PŘÍSTROJ  I. TŘÍDY 

TECHNICKÉ ÚDAJE

nominální napětí: 230 V střídavý proud

nominální výkon : 10 W

vzduchový průtok : 10 - 32 m3

doporučený objem využitého prostoru: max. 150 m3

doporučená doba užívání: 8… 10 hod./den

životnosti filtračního bloku: 4 - 6 měsíců

hmotnost : max.1.650 kg

rozměry (mm):181 x 165 x 235

hladina hluku : max. 50 dB

Další články k domácím solným jeskyním:

Co je Haloterapie VÍCE ZDE

Necestujte za mořem, moře přijde za vámi… VÍCE ZDE

Boj proti jarním alergiím, astmatu, bronchitidě… VÍCE ZDE

Znáte vzdušné vitamíny? VÍCE ZDE

Doplňkové parametry

Kategorie: Zdravá domácnost
Hmotnost: 1.7 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: