Co nevíte o olivovém oleji...

Olivový olej, nečekaný pomocník v boji s křečovými žílami. Může zachránit i od operace.

Olivový olej nás může zbavit křečových žil neboli varixů i bez operace. Stačí znát tento jednoduchý trik a můžete se jich zbavit jednou provždy. Jak na to?

Křečové žíly neboli varixy se vyskytují při zvětšení žil a jejich přeplnění krví. Mají modrofialovou nebo červenou barvu. U žen se objevují častěji než u mužů. Asi 25 % dospělých lidí má křečové žíly a trápí je onemocněním žilního systému.

Křečové žíly

Křečové žíly se objeví, pokud nám žíly správně nefungují. Žíly mají jednocestné ventily zabraňující zpětnému průtoku krve. Pokud nepracují tak, jak by měly, krev se začne hromadit v žilách a nepostupuje směrem k srdci.

Příčiny křečových žil

- Vznikají často v těhotenství,

- při menopauze,

- ve věku nad 50 let,

- při dlouhodobém stání i sezení,

- při obezitě,

- při rodinné anamnéze křečových žil.

Léčba křečových žil

Lékaři vám doporučí změnu životního stylu. Nesmíte dlouho stát, ani sedět. Musíte si udržovat zdravou váhu, pravidelně se hýbat a cvičit a používat kompresní ponožky a punčochy. Abyste nemuseli podstoupit operační zákrok, zkuste olivový olej.

Jak použít olivový olej na křečové žíly

Nalijte si půl šálku extra panenského olivového oleje a nechte jej ohřát v mikrovlnné troubě 1 minutu. Můžete jej také ponořit v šálku do větší nádoby s horkou vodou, aby se olej zahřál. Naneste jej trochu do dlaní a masírujte si nohy krouživými pohyby. Začněte od kotníků a postupujte pomalu směrem nahoru k srdci. Aplikujte stejný tlak během celé doby masáže. Proceduru opakujte denně po dobu 10 minut, nebo alespoň obden. Zvýšíte tok krve a křečové žíly po pár týdnech zmizí. Můžete do olivového oleje jednou týdně přidat cukr nebo sůl a udělat si olejový peeling. Vaše pokožka bude krásně hladká a bez odumřelých kožních buněk.

Co použít na prevenci křečových žil

Při masáži můžete pro větší účinek také přidat do olivového oleje i pár kapek cypřišového esenciálního oleje. Na prevenci a léčbu křečových žil zabírá i směs tinktury z vilínu virginského a jablečného octa. Tu si pravidelně aplikuje na postižená místa. Potlačí zánět a pomůže k regeneraci křečových žil.

 

EKOMARKET.cz doporučuje:

Olivový olej panenský BIO - lisovaný za studena v BIO a RAW kvalitě z Itálie. Jedná se o lehce stravitelný zdroj mastných kyselin, přírodních antioxidantů, vitaminu E, fytosterolů a flavonoidů. 

Cypříš 100% esenciální olej